ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Бамбук збирається зацвісти вперше за 120 років й це може стати справжньою катастрофою

Наука 14:26 - 07 вересня 2023

Цвітіння бамбука через свою рідкість погано вивчене вченими, але те, що відомо, може попереджати про серйозні проблеми

Бамбуковий сад

Бамбук цвіте раз на 120 років й скоро це може стати справжньою халепою/Фото: Carl Court/Getty Images

Існує вид бамбука, відомий як хенон (Phyllostachys nigra var. henonis) і цвіте він лише раз на 120 років. Цей довгий період відкладення цвітіння, безперечно, дивовижний, але після нього бамбук одразу помирає.

Деталі

З перервою між цвітінням в понад століття, ботаніки не отримують достатньо можливостей для вивчення їх відновлення. Останнє велике цвітіння відбулося у 1908 році, хоча деякі цвітіння відбувалися між 1903 і 1912 роками, що означає, що наступна така подія відбудеться приблизно у 2028 році.

Однак у 2020 році дослідники з Університету Хіросіми виявили рослини, які зацвіли раніше й скористалися можливістю вивчити, як вони відновлюються. На жаль, команда виявила, що наступне цвітіння може стати катастрофою для виробництва бамбука та навколишнього середовища. Автор дослідження Тосіхіро Ямада зазначив:

Бамбук не дав жодного життєздатного насіння, яке могло б прорости. Виробництво пагонів бамбука було припинено після цвітіння. Не було жодних ознак відновлення цього бамбука після цвітіння протягом перших трьох років.

Вчені заявили, що усі стебла загинули на досліджуваному місці, без видимих ​​ознак регенерації насінням, культурою або призупиненням росту. Ці результати свідчать про проблемне майбутнє для хенону в Японії: вид може бути важко відновити після цвітіння. Автори дослідження очікують, що регенерація бамбука буде повільною, триватиме кілька років, коли бамбук буде неможливо зібрати, що матиме значний економічний ефект.

Цвітіння бамбука та подальше відмирання може мати негативний вплив і на навколишнє середовище та призвести до різких змін у рослинності та земельному покриві.

Раніше ми писали, що через глобальне потепління фермери по всьому світу розводять стійких до спеки корів. Мутація корів, яка називається "slick gene", пов’язана з коротшою шерстю та більшою активністю потових залоз.

Джерело: IFL Science

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин