RU UA
1

Вчені дослідили, чи справді "думки матеріальні" й відповідний настрій зробить вас багатшим

Наука 12:21 - 22 вересня 2023

Як не дивно, ваші думки й впевненість у чомусь можуть справді вплинути на вашу успішність й матеріальний стан, але не так, як би вам цього хотілось

Чоловік у костюмі

Вчені дослідили чи віра в "матеріальність думок" може зробити людину успішнішою/Фото: Ruthson Zimmerman/Unsplash

Багато людей по всьому світі вважають, що "думки матеріальні" й правильний настрій, поведінка та впевненість можуть зробити будь-кого успішним та багатим. Дослідники вирішили перевірити, чи справді це працює й виявили, що ні. Точніше, впевненість людей у тому, що вони стануть багатими і їх самовпевнена поведінка впливає на їх фінансовий стан, але у протилежному напрямку. 

Деталі

У трьох дослідженнях із загалом 1023 учасниками зі Сполучених Штатів вчені з Університету Квінсленда в Австралії розробили шкалу віри у прояв. Приблизно третина онлайн-респондентів погодилися, що позитивні думки та "вібрації" разом із вищими, космічними силами мають силу впливати на події реального життя.

Ця група також з більшою ймовірністю сприймала себе як успішну, як цієї миті, так і в майбутньому. Однак дослідження не знайшли об’єктивних доказів того, що "матеріалізація думок" реальна, тобто веде до більшого успіху в ключових сферах. Дослідник психології Лукас Діксон з Університету Квінсленда зазначає:

Ті, хто набрав вищі бали за нашою шкалою проявів, вважали себе більш успішними, мали сильніші прагнення до успіху та вірили, що у них більше шансів досягти успіху в майбутньому. Але вони також були більш схильні до ризикованих інвестицій, пережили банкрутство та небезпечно вірили, що зможуть швидше досягти малоймовірного рівня успіху.

Віруючі в прояв твердо дотримувалися своєї ідеології, навіть коли перебували в поганому фінансовому становищі. Дослідники вважають, що це може поставити їх під загрозу занадто великої довіри до нестабільних інвестицій, таких як криптовалюта та схеми швидкого збагачення.

Водночас дослідники визнають, що позитивне мислення та оптимізм можуть бути психологічно корисними в певних ситуаціях – якщо ці розумові підходи не надто відриваються від реальності.

Вчені припускають, що як суспільство, ми цінуємо гарний вигляд, багатство та славу вище, ніж раніше, а це, своєю чергою, означає, що ми більше відчайдушно прагнемо досягти таких цілей, можливо, коштом здорового глузду та раціонального мислення.

Розвиток соціальних медіа також відіграє тут свою роль, оскільки в Інтернеті з’являється постійний потік впливових людей, псевдомотиваторів та "інфоторговців", які обіцяють швидкі шляхи до багатства. Дослідники зазначають, що станом на травень 2023 року відео TikTok із тегом "manifestation" (прояв, матеріальне мислення) набрали 34,6 мільярда переглядів.

На завершення дослідницька група рекомендує бути обережними, коли мова заходить про дотримання стратегій "матеріального мислення" різних гуру та експертів – немає жодних доказів того, що прояв працює, а деякі докази пов’язують його з більш небезпечними фінансовими ситуаціями. Доцент Школи бізнесу Університету Квінсленда Ніколь Гартлі зазначає:

Ми заохочуємо більше досліджувати так званих впливових осіб, які обіцяють успіх у таких важливих сферах, як кар’єра та прийняття фінансових рішень.

Раніше дослідники виявили, де у нашому тілі й наскільки сильно ми відчуваємо різні види любові, охоплюючи все: від романтичної любові до любові до природи.

Джерело: Science alert

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин