Що думає про сіль Бог? Завершальне інтерв’ю до Всесвітнього тижня солі
"Сіль – це божественна істина": знаменитий священник аналізує значення, яке має сіль у Книзі Книг. А також – розповідає, як церква може допомогти на фронті та підтримати кожного з нас у важкі часи.

Що думає про сіль Бог? Завершальне інтерв’ю до Всесвітнього тижня солі
"Бо кожен вогнем посолиться, жертва ж кожна – сіллю посолиться. Сіль – добра; та коли сіль не солона стане, чим її приправите? Майте у собі сіль і живіть у мирі між собою! (Мр. 9:49-50)", – такою виразною цитатою розпочалася розмова МЕТА з Олексієм Філюком про сіль. Є багато над чим задуматись… Тож, тримайте підказки для висновків від духівника, який творить в Україні направду божественне добро.
Я є священник Православної Церкви України Олексій Філюк. І все
Так скромно мене просить презентувати себе чи не найзнаменитіший духівник України. Знаменитий не церковними регаліями, а своїм добром.
Я знаю Олексія три з лишком роки – майже стільки, скільки триває війна. Тоді навесні 2022-го року я шукала людей на Заході України, які приймають вимушених переселенців зі Сходу України. Для того, щоб розповісти українцям зі східних областей, що їм є, де знайти теплий гостинний прихисток від московитської навали…
Олексій Філюк мешкає в маленькому селі Шушківці Тернопільської області. Тоді ще його не було навіть на карті. Зате була надзвичайної краси старовинна церква – мабуть, Бог чимось особливо все-таки виділив ці помірної краси й родючості землі України. І ось "господар" тієї церкви приймав усіх бажаючих переселенців, надаючи їм цілі хати та земельні угіддя. Ні, він не мільйонер: просто в селі багато закинутих домівок. Місцеві вимушено переїжджали звідси не через війну, а через безперспективне бідне безробіття – працювати за кордон. Окрім цього, Олексій регулярно привозив з міста ВПО продуктову допомогу: у селі й поруч з ним у пішій доступності немає магазинів…
Сьогодні скромний, проте активний сільський священник – успішний блогер (веде, як недивно, Інстаграм, Тікток, Фейсбук та Ютуб), розлучений, виховує 4-х всиновлених дітей, підпрацьовує менеджером в агрофірмі. У мережі став успішним не тільки завдяки своїй природній доброзичливій харизмі, але й незвичною, як для християнства, толерантною демократичністю проповідування божественних істин. Тож, на моє прохання роз мені своє бачення.

Від солі – крізь зцілення та преображення в образі Ісуса – до милосердя
Як і в якому значенні в Біблії згадується сіль?
Якщо спостерігати сіль в біблійному значенні – то я би дав вам для прикладу наступну цитату в якості головної.
Ось тут Ісус попереджає про ті жахливі події та жалюгідний стан усіх тих, хто названі сіллю, коли вони втратять свою силу, позбудуться здатності робити те, що на них покладено:
Ви – сіль землі. Коли ж сіль звітріє, чим її солоною зробити? Ні на що не придатна більше, хіба – викинути її геть, щоб топтали люди (Мт. 5:13)
Як бачимо, сіль – це те, що робить нас здатними виконувати божественні цілі та задачі. І, якщо вона втратить свою силу – то її просто викидають геть, щоби люди топтали.
За Біблією, ми відповідаємо за реалізацію "солі" у нашому житті. Сіль, ця божественна істина, насамперед повинна нас відновлювати та виліковувати.
І тільки тоді, коли ми пройдемо процес відновлення, зцілення, преображення в образі Ісуса, тільки тоді у нас з’явиться милосердя.
А милосердя та істина завжди зустрічаються й благословенно діють у нашому житті…
Чи використовується сіль в християнських обрядах?
Так, ось, наприклад, пригадую молитву на благословіння солі та всякої речі для вжитку людьми:
Боже Спасителю наш, який з’явився через пророка Єлисея в Ієрихоні, і там за допомогою солі зробив здоровою шкідливу воду! Ти наказав пророкові Іллі вкинути солі до води, щоб вона знову стала здоровою. Всемогутній Боже! Просимо Тебе, Сам поблагослови цю сіль і зроби її приношенням радості, бо Ти є Бог наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь
Підтримка має бути завжди
Чи має, на вашу думку, сіль сакральне значення для української нації – протягом нашої історії та сьогодні?
Звичайно, що має. Бо без солі ми не можемо уявити навіть дня нашого життя. Але протягом нашої історії – це, наприклад, українські чумаки в Крим по сіль їдуть…
Зараз ми переживаємо затяжну війну. Вона впливає на всіх – і наші нерви й душі часто не витримують. Яку ми можемо знайти підтримку в церкві? Яку підтримку нам може дати звернення до християнської релігії?
Підтримка лише в Господі і в людях, які виконують його волю.
Звичайно, зараз церква, християни, християнські спільноти всіляко підтримують людей, які залишилися в важких обставинах життя. Це і вдови, і матері воюючих наших захисників, які є на фронті. Підтримка й церкви, і взагалі релігії, як ви кажете, християнської та інших різних конфесій є великою, дуже навіть великою.
Церква – це є місце, де ми знаходимо заспокоєння для душі. Ісус сказав:
Прийдіть до мене всі струджені, обтяжені – я заспокою вас
Тому там і знайдемо ми заспокоєння – в Ісусі Христі. Ну, тут я кажу з точки зору своєї думки і з точки зору церкви.
Підтримка має бути завжди.
Як ви особисто зараз допомагаєте Україні перемогти у війні? Чи допомагаєте зокрема саме на фронті?
Особисто я зі своїми дітьми десятки разів готували і вдома, і з парафіянами підтримку – починаючи від продуктової й закінчуючи матеріальною, тобто грошовою.
І от, наприклад, за останні два місяці я провідав більше півтисячі військових поранених по госпіталях, де вони лікуються та проходять реабілітацію.
Також нами куплено майже сотні дронів. Хоча я служу в маленькому селі, але завдяки моїй онлайн-спільноті, ми змогли стільки купити. Це дуже велика була підтримка для наших захисників. Я особисто тримаю руку на пульсі для того, щоб підтримувати тих, хто воює і захищає Україну від агресора. Це мій обов'язок як християнина та як громадянина. І цей приклад я показую своїм дітям, розповідаю, що Україна – це ви, діти – це я, ви й ми всі разом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!