Як зробити дім світлішим: поради
Попрацюйте над тим, щоб додати світла у темний будинок

Як зробити будинок світлішим / Фото: Pixabay
Якщо ви не намагаєтеся заснути або вилікувати мігрень, швидше за все, вам краще перебувати в кімнаті, наповненій сонцем. Природне світло часто покращує наше самопочуття, робить простір красивішим (коли ви востаннє чули, щоб агент з нерухомості хвалився темрявою у помешканні?), а також робить безпечнішими та легшими такі повсякденні справи, як приготування їжі та читання.
Але багато хто з нас живе у приміщеннях з недостатньою кількістю світла. Навіть приватні будинки з великою кількістю вікон не застраховані від цього, якщо основні житлові приміщення мають переважно північну експозицію.
Хороше освітлення вдома також важливе для вашого психічного здоров'я, каже Ерін Спек, доцент кафедри дизайну в Університеті Джорджа Вашингтона. Вам не потрібно освітлювати його настільки добре, щоб посадити літак 747, але люди прагнуть світла, щоб ми могли все бачити і розуміти, про що говорять нам простір і форми.
Впустити більше сонячного світла або принаймні переконливо його імітувати – ось що рекомендують експерти.
Не завішуйте вікна
Якщо у вашій оселі і так бракує природного світла, останнє, що ви хочете зробити – це без потреби зашторювати вікна, які у вас є. Зведіть обробку до мінімуму або взагалі пропустіть її, якщо приватність не є проблемою.
Я б використовувала римські штори, а не драпірування, які можуть зробити простір важчим і заблокувати сонце, – каже дизайнерка з Вашингтону Трейсі Морріс. – Прозорі рулонні штори або плівкові фіранки також є гарним вибором.
Заміна зовнішніх дверей
Розширення існуючих вікон або пробивання нових обходиться дуже дорого. Менш дорогим варіантом може бути заміна одних-двох масивних зовнішніх дверей на модель зі скляними панелями, пропонує Speck. За даними Consumers' Checkbook, більшість компаній беруть за заміну дверей понад 500 доларів. Вартість нових дверей і роботи з їх встановлення, за оцінками таємних покупців Checkbook, коливається від 2436 до 4299 доларів.
Тримайте свої вікна чистими
Бруд і кіптява можуть блокувати значну кількість світла, що потрапляє через вікна (багато професіоналів стверджують, що до 40 відсотків). Тому підтримуйте їх блиск, миючи їх один або два рази на рік. Щоб зробити це самостійно, наповніть відро чистою водою, додайте кілька крапель рідкого мила для посуду і кілька крапель спирту (щоб запобігти появі розводів). Потім протріть вікна зовні мокрою ганчіркою. Після цього занурте серветку з мікрофібри в чисту воду, а потім відіжміть її. Потім протріть ганчіркою скло і насухо витріть вікна. Повторіть процедуру з іншого боку скла.
Стратегічно підходьте до вибору ламп і світильників
У світі освітлення ми багато говоримо про використання шарів, – каже Джозеф Рей-Барро, професор дизайну освітлення в Університеті Кентуккі та представник Американської асоціації освітлення. – Багато хто думає, що один центральний світильник – це все, що потрібно в кімнаті, і цього просто недостатньо.
Замість того, щоб розсіювати і відбивати світло на різних рівнях, прагніть до трьох типів освітлення в більшості приміщень: розсіяне або загальне (наприклад, люстра, верхні вбудовані світильники або центральний підвіс); акцентне (настінне бра або торшер, що спрямовує світло вгору); і цільове (вбудовані світильники на кухні або настільна лампа).
Ідея використання декількох типів освітлення в одному просторі полягає в тому, щоб заповнити всі рівні і кути кімнати, створюючи нюансоване, повсюдне світіння (на відміну від надто яскравого, спрямованого донизу робочого освітлення, яке можна зустріти в офісі або лікарняній операційній кімнаті).
Скупайте стіни у світлі
Незалежно від того, чи це одна лампочка, чи кришталева люстра, центральний світильник працює як прожектор, він чудово освітлює центр кімнати або те, що знаходиться безпосередньо під ним. Але для того, щоб весь простір засяяв, вам потрібно скупати у світлі стіни. Це правило номер один в освітленні магазинів. Ви освітлюєте стіни, оскільки ваші очі в першу чергу дивляться на горизонт.
Це можна зробити за допомогою вбудованих стельових світильників, які розташовуються на відстані кількох сантиметрів від стіни, або за допомогою бра, встановлених на самій стіні. Бра кидають світло і вгору, і вниз, і приносять багато тепла.
Ще один простий і недорогий трюк з настінним освітленням: додайте світлодіодну стрічку до нижньої частини верхніх кухонних шафок.
Виберіть яскравий, світловідбиваючий колір фарби
Насичені кольори фарби, похмурий синій, глибокий зелений, можуть створити затишну, клубну атмосферу в кабінеті або спальні. Але щоб зробити кімнату більш сонячною, обирайте блідіші, блискучіші кольори, особливо на стелі. Ви можете зробити дивовижні зміни, просто змінивши відбивну здатність фарби. Це означає як світліші, яскравіші кольори, так і більш світловідбиваючі покриття.
Оберіть світлий колір (білий, масляно-жовтий) замість темного і зверніть увагу на коефіцієнт відбиття світла (LRV) кольору, який ви обрали. LRV означає відсоток світла, який відбиває колір фарби; зазвичай його можна знайти на зворотному боці фарбової крихти. Якщо ви хочете, щоб у приміщенні було більше світла, шукайте фарбу з показником LRV 50 відсотків або вище.
Замініть лампочки
На сьогоднішній день багато домовласників замінили старі лампи розжарювання, які вже не виробляються, на світлодіодні або КЛЛ. Це означає, що замість системи ват, якість світла, що випромінюється цими новими лампами, вимірюється в Кельвінах. Загалом, для надто темних кімнат шукайте лампи з яскравістю 5 000 кельвінів, які імітують денне світло і дають біліше світло. Це може зробити кімнату більшою і світлішою".
Використовуйте дзеркала або інші поверхні, що відбивають світло
Дзеркала та інші світловідбиваючі поверхні (наприклад, латунні підноси та столи з люциту) не тільки роблять невеликі приміщення більшими, але й допомагають відбивати внутрішнє освітлення та сонячне світло, що потрапляє у темну кімнату. Ви можете повісити настінне дзеркало навпроти вікна або поставити акцентне світло на металевий комод. Це подвоїть або навіть потроїть освітлення.
Нещодавно ми розповідали, як навести лад у шафах і комодах.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!