Так говорять на Вінниччині: спробуйте вгадати, що таке кендюх, пацьорки, кабаки та жидики
Продовжуємо розповідати про діалекти української мови й сьогодні зупинимось на подільському говорі, який поширений у деяких центральних регіонах України

Що означають діалектизми жидики, кабаки, кендюх та пацьорки/Фото: P A/Unsplash
Україна – велика й багатокультурна держава. Настільки велика, що, попри одну державну українську мову, у різних її регіонах говорять по-різному. Якщо ви, наприклад, живете у Полтавській області й вирішили поїхати відпочити у якесь селище на Закарпатті, то спілкуючись з місцевими жителями, ви можете виявити, що не розумієте один одного. При цьому ви усі говорите українською. Вся справа у діалектах (говорі) – різновидах національної мови, які продуктом історичного розвитку різних регіонів держави.
Деталі
Поговорімо про південно-західне наріччя української мови, а саме про подільський говір, який поширений на території сучасних Вінницької, Хмельницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей.
Поділимось з вами кількома популярними словами, які під час спілкування можуть використовувати жителі вищезазначених регіонів: кендюх, пацьорки, кабаки та жидики. Перед тим як читати далі, зіграймо у маленьку гру: спробуйте відгадати, що означають ці слова. На картинці вище, як підказка, зображено значення одного з цих діалектизмів.
Зробили свої "ставки"? Тепер розкриємо правильні відповіді. Словом "кендюх" (наголос на перший склад) у подільському говорі називають шлунок. Також це назва страви. Кендюхом ще можуть називати вайлувату людину. Пацьорки (наголос на другий склад) – це намисто, зазвичай зі скляними намистинами. Кабаками (наголос на третій склад) називають гарбузи, а жидиками (наголос на перший склад) – горобців.
Раніше ми ділилися значеннями діалектизмів момляти, тарафеля, гриза та дзіндзіляка, які можуть використовувати жителі Волинської області.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!