Програма "єВідновлення": Уряд спростив процедуру отримання компенсації за зруйноване житло
Відтепер для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо одного витягу

Спрощено процедуру реалізації сертифіката єВідновлення/Фото: Getty Images
Українцям спростили процес анулювання права власності на знищене внаслідок великої війни житло. Це допоможе пришвидшити процедуру отримання коштів за програмою "єВідновлення".
Деталі
За відгуками перших власників нового житла, процес припинення права власності на знищений об’єкт займав найбільше часу та зусиль. В Мінцифри повідомили про спрощення цієї процедури.
- Японія допомагає відновити пошкоджені будинки: які області найбільше зазнали атак по житловому фонду
Для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати в нотаріуса чи місцевій раді. Цей документ потрібен у випадку, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала вам копію акта.
Замість копії акта можете отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного житла. Це можна зробити у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру (їх перелік)або у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.
Зазначається, що припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте по ньому кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу.
Звіт про ремонт пошкодженого житла за програмою єВідновлення можна подати через портал Дія. Раніше така можливість була лише в застосунку Дія.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!