Як не стати жертвою пропаганди і перевіряти новини: названо ознаки фейків
Експерти перерахували типи сумнівного контенту, якому довіряти не варто
Експерти розповіли, як не стати жертвою фейкових новин / Фото: Freepik
Новини сьогодні нерідко супроводжуються клікбейтом та іншими сумнівними атрибутами, які покликані змусити читача перейти за посиланням і прочитати текст пропагандистів.
Деталі
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (SPRAVDI) перерахував відмінні риси фейків, яким точно не слід довіряти.
Щоб протистояти навалі російських вкидань в український інфопростір, українцям варто більше уваги приділяти саме інформаційній гігієні
Відрізнити брехню російських фейкоробів від справжньої новини буває важко, але звертати потрібно на низку ознак.
Пам'ятайте, що видання має бути більш-менш авторитетним і відомим. Завжди перевіряйте дані, а опубліковані сайтом факти мають підтверджуватися офіційними джерелами.
Експерти, на яких посилаються, мають бути реальними та не повинні представляти будь-яку політичну партію або рух. Автор новини має бути реальною людиною і заслуговувати на вашу довіру.
У фейкових новинних матеріалах часто припускаються орфографічних, пунктуаційних і стилістичних помилок. Усі посилання повинні відкриватися і вести на авторитетні видання або офіційні джерела, а доменне ім'я не повинно мати дивну адресу.
Відрізнити пропаганду можна за сумішшю фактів, аргументів, чуток, які системно поширюють для впливу на суспільне мислення. Також важливо критично ставиться до текстів, який витягується з матеріалу так, щоб повністю змінити його значення.
Нагадаємо, в Україні фейки з'являються частіше, ніж в інших державах.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!