Чим відрізняються протипіхотні міни та як їх розпізнати: деталі від ДСНС
Визначити загрозу можна за типовими ознаками, які в умовах війни бажано знати заздалегідь

У ДСНС пояснили принцип дії різних видів мін / Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Приблизно чверть української землі забруднена мінами та боєприпасами. Про це 12 березня нагадали в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
Деталі
Зустріти потенційно небезпечний предмет можна в неочікуваних місцях, тому рятувальники опублікували короткий опис протипіхотних мін, а також пояснили принцип їхньої дії.
Попри високий рівень забрудненості території України, сапери щоденно перевірятимуть звільнені Силами оборони землі, щоб очистити їх від загрози та повернути у використання сільськогосподарських підприємств і самих громадян.
Понад 474 339 вибухонебезпечних предметів вилучили та знищили фахівці ДСНС від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну
У ДСНС наголосили на важливості правил з мінної безпеки, адже вони допомагають уберегти себе та близьких від загрози.
Рекомендується не вирушати на відпочинок біля водойм і пересуватися виключно твердою дорогою. Обирайте такий маршрут, щоб ви могли йти або їхати асфальтом, а стежки та лісову гущавину уникайте.
Види протипіхотних мін
У ДСНС виділили кілька типів вибухонебезпечних предметів такого роду. Так, осколкові міни в більшості випадків активуються розтяжкою. Металевий корпус занурюють у землю на 15 см, а на поверхні залишається детонатор.
Якщо побачили підозрілий предмет — наближатися до нього вкрай небезпечно! Одразу повідомляйте про знахідку на 101
Міна натискної дії ПФМ-1 буває зеленого або коричневого кольору, а в дію її приводить контакт, наприклад, з ногою. Ще одна осколкова міна — МОН-50, може встановлюватися ворогом на ґрунті на ніжках або кріпитися на деревах чи дверях.





Раніше ДСНС закликала встановити вогнегасник. Ми дізналися, який підійде для дому та де зберігати.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!