ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В Україні створять держреєстр територій забруднених мінами

Суспільство 15:22 - 04 квітня 2024

Чверть території України забруднена мінами, а повне гуманітарне розмінування наразі неможливе

В Україні створять державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами/Фото: Getty Images

В Україні створять державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами/Фото: Getty Images

В Україні створять державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Його утримувачем стане Державна служба з надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко

Деталі

Клименко розповів, що МВС надає інформацію про стан забрудненості мінами й розмінування території України Центру гуманітарного розмінування. Він уточнив, що центр перебуває на етапі становлення, а координує його діяльність Міністерство економіки України.

У МВС розповіли:

Готується до запуску державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, тримачем якого вже визначено ДСНС, але ця інформація повинна верифікуватись і Центром гуманітарного розмінування

Наразі чверть території України забруднена вибухонебезпечними предметами, говорити про повне гуманітарне розмінування можна буде лише після закінчення війни. Клименко зазначив, що доки тривають бойові дії неможливо спрогнозувати, який час знадобиться Україні для очищення території від вибухонебезпечних предметів:

От очистимо ми якийсь населений пункт, визначимо його безпечним, а потім знову обстріл. І все, починаємо спочатку. Тому тут багато умовностей. Тим паче, що досі знаходимо в землі снаряди ще Другої світової

Унаслідок повномасштабного вторгнення рф станом на сьогодні близько 25% території України забруднені мінами й вибухонебезпечними предметами. Здебільшого це деокуповані регіони.

За даними МВС За час повномасштабної агресії рф в Україні внаслідок підривання на вибухонебезпечних предметах загинули 289 цивільних, 15 із них - діти. Деокуповані території, райони, наближені до лінії фронту, - у зоні найбільшого ризику.

На мінах підриваються сільські жителі, які намагаються обробити поля, не дочекавшись офіційного дозволу від влади, і ті, хто "просто ігнорує всі заборони й ходить на небезпечні ділянки зібрати гриби, наприклад, або просто прогулятися". Деяких українців згубила цікавість — знаходять міну чи якийсь боєприпас вони намагаються його розібрати просто на місці або несуть додому.

Для роз'яснення правил мінної небезпеки для дітей МВС запустило разом з UNICEF мобільні класи безпеки. Також функціонують стаціонарні класи безпеки, які встановлені безпосередньо в школах.

Щодо втрат серед саперів, то, як повідомив глава МВС, під час розмінування загинув 21 працівник ДСНС, ще 87 піротехніків дістали поранень.

Раніше ми повідомляли, що в Україні розпочала роботу Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування. Її задачею буде швидке та професійне очищення території держави від вибухонебезпечних предметів та об’єднання всіх стейкхолдерів у цій галузі.

Джерело: Interfax

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин