Скільки порушників норм мовного законодавства оштрафовано та де найбільша кількість
Протягом 2023 року до Офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3692 звернення
Офіс Уповноваженого із захисту державної мови оштрафував низку держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування
У 2022 році, в порівнянні з попередніми роками, кількість класів, шкіл та здобувачів освіти, які перейшли на українську мову, збільшилася у понад 100 разів. З 2022 року цей показник зріс ще у 5 разів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.
Деталі
За його словами, до повномасштабного вторгнення 455 тисяч школярів навчалися недержавною мовою. У 2022 році, з початку повномасштабного вторгнення, – чотири тисячі.
Зараз ми маємо 768 таких школярів, які вступали раніше, освітній процес забезпечувався недержавною мовою, але ця статистика постійно змінюється. Я думаю, що, скажімо, на 1 вересня нового навчального року вона буде набагато кращою, – додав Тарас Кремінь
Протягом 2023 року Офіс Уповноваженого із захисту державної мови виніс 128 постанов, 61 попередження та наклав 20 штрафів (з них 16 – грошове стягнення у розмірі 3400 грн, та 3 – штраф у розмірі 8500 грн за повторне вчинення порушення протягом року) за порушення вимог Закону. Серед порушників, на яких були накладені штрафи, – державні службовці, місцеві депутати, міський голова та заступник міського голови.
До честі цих порушників, вони перейшли на українську мову, ми вже не фіксуємо порушень у їхніх публічних виступах, – зазначив Тарас Кремінь
Протягом 2023 року до Офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 3692 звернення від громадян щодо порушення норм мовного законодавства. Вони стосувалися різних сфер, зокрема: інтернет-представництв (четверта частина від усіх звернень), реклами, вивісок, сфери освіти, охорони здоров’я, обслуговування, органів влади, інформації про товари та послуги, повідомив Уповноважений із захисту державної мови.
За його словами, найбільша кількість звернень стосуються міста Києва. Однак, також звернення стосувалися і Харківської, Одеської, Дніпропетровської та Київської областей.
Раніше ми писали, що Кремінь рекомендує ВР передбачити набуття чинності законом про захист прав споживачів до 2025 р.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!