18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
80 років тому почалася трагічна сторінка в історії кримських татар, коли радянський режим жорстоко депортував їх з рідної землі

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу / Фото: t.me/Sumy_news_ODA
Вранці 18 травня 1944 року тисячі озброєних солдатів та співробітників НКВС оточили кримськотатарські села та міста. За лічені хвилини людей вигнали з їхніх домівок, дозволивши їм взяти з собою лише мінімум речей. Більшість депортованих - жінки, діти та люди похилого віку, адже чоловіки на той час воювали на фронтах Другої світової війни.
Деталі
Ешелони з кримськими татарами відправлялися в далеку і невідому їм Узбецьку РСР та інші райони Східної Росії. Депортація супроводжувалася нелюдськими умовами, тисячі людей загинули в дорозі від голоду, хвороб та виснаження.
На засланні кримські татари протягом багатьох років зазнавали жорстоких умов життя, дискримінації та утисків. Їм було заборонено повертатися до Криму, а їхні будинки та майно були конфісковані.
Лише у 1989 році, після десятиліть боротьби, кримські татари отримали право на повернення до Криму. Проте й досі вони стикаються з численними проблемами, пов'язаними з відновленням своїх прав та інтеграцією в українське суспільство.
День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – це не лише день скорботи, але й день пам’яті про мужність та стійкість цього народу. Це день, коли ми маємо згадати про жахливі події минулого та зробити все можливе, щоб подібне ніколи не повторилося.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!