Безбарʼєрність та інклюзивність при відновленні країни: результати другого будівельний конгрес
Через велике число українців з інвалідністю вимоги безбарʼєрності та інклюзивності при відбудові країни є вкрай важливими
В Києві пройшов другий Український будівельний конгрес
15 та 16 травня у Києві вдруге пройшов Український Будівельний Конгресс, ключовою темою якого стало відновлення України з урахуванням вимог безбарʼєрності та інклюзивності.
Деталі
Міністерка соціальної політики Оксани Жолнович зазначила, що в Україні є три мільйони людей з інвалідністю, до того ж ця кількість постійно збільшується, в тому числі через бойові дії. Тому вимоги безбарʼєрності та інклюзивності при відбудові країни є вкрай важливими.
Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна сказала:
Сьогодні безбар’єрність у сфері проєктування і будівництва – це про вияв поваги до людей, соціальну відповідальність та професійність ваших команд
В умовах активних бойових дій, бар’єри, які раніше були не у фокусі, стали видимими. Особливо для всіх хто зазнав поранень. Тому Україна має працювати над створенням доступних та інклюзивних просторів – навіть під час блекаутів чи ракетних обстрілів.
Окремою важливою частиною конгресу стала панель "Робота міжнародних та українських фондів, основні напрямки, ключові проєкти та ініціативи". Серед тем також:
- "Стратегії та виклики відновлення України",
- "Державні програми, інструменти щодо розвʼязання житлового питання",
- "Ветеранське підприємство – запорука безпеки суспільства",
- "Індустріальна відбудова, як важливий драйвер розвитку української економіки",
- "Нові підходи до будівництва в умовах війни",
- "Перспективи відновлення житлового будівництва".
Асоціація підприємців-ветеранів АТО порушувала важливі питання соціалізації ветеранів через підприємництво, дієві ветеранські політики, переваги партнерства з ветеранськими бізнесами тощо. Під час заходу був підписаний Меморандум з БФ "Майбутнє України 2050", який передбачає:
- спільну діяльність спрямовану на підтримку ветеранського підприємництва через формування спільної консолідованої бази даних бізнес-проєктів, що потребують інвестицій для розвитку бізнесу;
- об’єднання зусиль щодо удосконалення та внесення змін до нормативно-правових актів з урахуванням особливостей ветеранського бізнесу та реабілітації ветеранів;
- висвітлення проблематики та потреб реабілітації поранених військових та сімей загиблих військовослужбовців.
В рамках конгресу вперше пройшло оголошення переможців та церемонія нагородження незалежної будівельної премії "Творець року – 2024" Нагороди отримали компанії, галузеві фахівці та проєкти в 11 номінаціях в категоріях "Будівництво", "Архітектура", "Бізнес в будівельній сфері".
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький та директорка KfW по Східній Європі, Кавказу та Центральній Азії Вероніка Гарсіа дель Арко разом з головою представництва KfW в Україні та Молдові Лоренцо Ґесснером підписали грантову угоду з Німецьким банком розвитку KfW на суму 45 млн євро. Ці кошти будуть витрачені на відновлення та захист енергетичної інфраструктури.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!