RU UA
1

Держмистецтв виявило низку проблем із доступністю театрів

Суспільство 13:30 - 28 травня 2024

Майже 32% будівель театрів є пам'ятками архітектури, що значно ускладнює процес забезпечення їх фізичної доступності через вимоги законодавства

Держмистецтв виявило низку проблем із доступністю театрів

Держмистецтв виявило низку проблем із доступністю театрів/Фото: pexels

Моніторинг українських театрів державної та комунальної форми власності Державним агентством з питань мистецтв та мистецької освіти виявив низку проблем із доступністю закладів.

Деталі

Сьогодні заклади культури, зокрема театри, виконують важливу соціальну функцію. Вони забезпечують психологічну підтримку вразливих верств населення під час тривалої та виснажливої війни. Саме для цього потрібно постійно збільшувати рівень доступності театрів та впроваджувати людиноцентричні підходи, де кожна людина може насолоджуватися мистецтвом, - ідеться в повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики України.

Згідно з моніторингом Держмистецтв, у 2023 році театри державної та комунальної форми власності продовжили свою основну діяльність, водночас спостерігається незначне скорочення на 1,8% мережі театральних закладів, що не має системного характеру.

Станом на 31 грудня 2023 року в Україні налічувалося 113 театрів, з яких 105 комунальної та 8 державної форми власності, у яких 205 стаціонарних сценічних майданчиків (основних і камерних) загальною кількістю у 52 тис. 402 місця.

Згідно з повідомленням, моніторинг доступності засвідчив, що хоча більшість театрів мають безперешкодний доступ до будівель, меншість забезпечує безперешкодний доступ до основного сценічного майданчика та додаткового сценічного майданчика, а приміщення театрів, як-от гардероби та туалети, часто не відповідають потребам людей з інвалідністю.

Переважна кількість театрів знаходяться в історичних будівлях, облаштування доступності яких потребує значних ресурсів і часу, що є важливим аспектом, який слід враховувати при плануванні заходів з поліпшення доступності театрів, - зазначається у висновках.

Окрім того, зазначається, що майже 32% будівель театрів є пам'ятками архітектури (національного та місцевого значення), що значно ускладнює процес забезпечення їх фізичної доступності через вимоги законодавства.

Тактильні смуги та шрифт Брайля відсутні або малочисельні, що ускладнює доступність інформації для людей з порушенням зору. Процент проведених вистав з аудіодескрипцією низький, що обмежує доступність театрального виступу для людей з порушеннями зору, - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Італія дарує музику українським юним талантам.

Джерело: Мінкульт

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин