RU UA
1

Мобілізація та міграція спричинили "кадровий голод" в Україні – Мінекономіки

Суспільство 14:19 - 04 червня 2024

Відомство провело опитування

Мобілізація та міграція спричинили "кадровий голод" в Україні – Мінекономіки

Мобілізація та міграція спричинили "кадровий голод" в Україні / Фото: Pixabay

Міністерство економіки провело опитування серед роботодавців, яке вказало на то, що головними причинами браку працівників є мобілізація та міграційні процеси. Їх назвали 67% та 54% відповідно.

Деталі

Крім того, на "кадровий голод" впливають неконкурентна заробітна плата (36%) та внутрішня міграція (21%). 

Наразі 58% опитаних заявили, що нагальною потребою українського бізнесу є пошук кваліфікованих працівників. Серед інших труднощів були визначені потреба в зовнішньому фінансуванні (42%), безпековий ризик (40%), конкуренція (25%) та ланцюги постачання (24%).

41% опитаних зазначили, що після початку війни чисельність їхнього колективу не змінилася. У 5% вона збільшилася на 20%, у 3% – понад 20%. 19% опитаних зіткнулися з відтоком кадрів у розмірі до 20%, 17% опитаних – з відтоком у розмірі 20-50%. Ще 15% опитаних заявили, що відтік кадрів становив 50%.

Більшість опитаних повідомили, що, на їхню думку, до початку вторгнення браку кваліфікованих кадрів на ринку України не було. 

Не дивлячись на істотне скорочення робочих місць і зростання безробіття протягом 2022-2023 років, роботодавці, що наймають працівників, уже у 2024 році, говорять про дефіцит кадрів, – зазначили в Мінекономіки.

43% опитаних зіткнулися з труднощами під час заповнення вакантних місць у поточному році. При цьому  36% опитаних після закінчення війни очікують погіршення ситуації на ринку праці, проте  24% вважають, що нестачі кадрів не буде. Ще 22% респондентів мають думку, що ситуація буде непростою, але кращою, ніж на сьогодні, а решта 18% вважає, що стан речей не зміниться.

Найбільш ефективними способами боротьби з "кадровим голодом" бізнес вважає співробітництво з агентами працевлаштування (36%), підвищення заробітної плати (31%) і навчання співробітників (22%). Разом з тим, 11% опитаних згадали відмову від скорочення виробництва продукції або послуг.

В опитування взяли участь 3175 роботодавців з усієї України.

Нещодавно в НБУ розповіли, коли очікується повернення біженців в Україну.

Джерело: Мінекономіки

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин