Непокора військовослужбовця є суспільно небезпечною навіть за відсутності тяжких наслідків
Кримінальна відповідальність за нього не залежить від настання наслідків
Такого висновку дійшов Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду
Непокора військовослужбовця в умовах воєнного стану або в бойовій ситуації є злочином із формальним складом, тому кримінальна відповідальність за нього не залежить від настання наслідків, зазначають у Верховному Суді (ВС).
Деталі
У повідомленні ВС у телеграм-каналі в п'ятницю зазначено, що такого висновку дійшов Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду.
...Сторона захисту стверджувала, що конкретних тяжких наслідків від вчиненої військовослужбовцем непокори не настало, тому немає причин вважати, що він своїм діянням спричинив шкоду суспільним відносинам, - ідеться в повідомленні.
За інформацією ВС, суд розглянув касаційну скаргу на рішення апеляційного суду за обвинуваченням військовослужбовця у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 402 КК України (непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ, вчинена в умовах воєнного стану або в бойовій ситуації) та встановив, що кримінальна відповідальність за непокору "порушує закріплений у військових статутах порядок керування військами, який встановлюється з метою забезпечення їхньої постійної бойової готовності, перешкоджає нормальному виконанню військовими частинами та підрозділами покладених на них завдань".
Тобто, як пояснили в суді, це діяння заподіює суттєву шкоду суспільним відносинам у сфері встановленого порядку несення військової служби та здатне створити реальну загрозу заподіяння такої шкоди, що й визначає його суспільну небезпеку.
...Таким чином, вчинена засудженим в умовах воєнного стану непокора, навіть за відсутності конкретних тяжких наслідків, є діянням, яке характеризується всіма ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 402 КК України, але безсумнівно становить притаманну злочину суспільну небезпеку, - зазначається в повідомленні.
Зважаючи на це, Касаційний суд залишив чинним вирок суду апеляційної інстанції.
Голова та члени МСЕК встановлюють інвалідність як уповноважені на виконання функцій держави.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!