Домашнє та гендерно зумовлене насильство: час рішучих дій!
Друга річниця Стамбульської конвенції
Друга річниця Стамбульської конвенції / Фото: t.me/dmytro_lubinetzs
Два роки тому Україна зробила важливий крок у боротьбі з насильством, ратифікувавши Стамбульську конвенцію. Цей документ покликаний запобігати насильству щодо жінок та домашньому насильству, а також захищати постраждалих.
Деталі
Протидія насильству – це не просто гуманне питання, а й питання національної безпеки. Особливо гостро воно стоїть у воєнний час, коли люди стають більш вразливими.
На жаль, маємо констатувати, що система захисту постраждалих від домашнього насильства в Україні все ще потребує суттєвого покращення. Незважаючи на деякі позитивні зрушення, існують системні проблеми:
Недоліки у роботі відповідальних органів: бюрократія, недбале ставлення до своїх обов'язків, ігнорування звернень постраждалих.
Байдужість посадовців: неготовність належним чином реагувати на виклики, зволікання з розслідуванням справ, бездіяльність.
Фактична бездіяльність: невиконання законів, нестача ресурсів для допомоги постраждалим, відсутність системної превентивної роботи.
Внаслідок цих проблем тисячі людей в Україні – жінки, чоловіки, діти – і далі живуть у страху, зазнаючи фізичного, психологічного, сексуального та економічного насильства.
Мовчання – це співучасть! Ми не можемо більше заплющувати очі на цю проблему.
Разом ми можемо зробити наше суспільство вільним від насильства!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!