Винницький дякує вишам, відраховуючим людей, що використовують освіту для ухилення від мобілізації
У 2023/2024 навчальному році виші прийняли досить велику кількість людей, які "насправді не вчаться"

Кабмін має намір запровадити експериментальний проєкт із грантового фінансування навчання у вишах у 2024/2025 навчальному році
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький висловив подяку закладам вищої освіти, які відраховують людей, які використовують навчання для ухилення від мобілізації.
Деталі
...Ми маємо досить велику проблему цього року, що на вищу освіту, особливо денну форму, яка передбачає відстрочку від мобілізації, ми маємо підвищений попит у людей, які насправді не використовують цю освіту за призначенням, не вмотивовані здобувати освіту, - сказав Винницький в ефірі національного телемарафону в середу.
Заступник міністра зазначив, що у 2023/2024 навчальному році виші прийняли досить велику кількість людей, які "насправді не вчаться".
...І я хочу подякувати всім закладам освіти, які тримають певний рівень якості, відраховуючи тих людей, які насправді не прийшли у вищу освіту за призначенням, - додав він.
- Кабінет Міністрів має намір запровадити експериментальний проєкт із грантового фінансування вищої освіти у 2024/2025 навчальному році.
...Ми очікуємо найближчим часом постанову Кабінету Міністрів, яка має забезпечити цього року в обмеженій формі експериментальне запровадження грантів. Відповідно, ті особи, які вирішили, що не хочуть вступати або не вступили на бюджетну форму - вступають на контрактну форму і за деякими параметрами матимуть можливість отримати часткове дофінансування від держави через грант, - сказав Винницький.
Заступник міністра навів приклад, що якщо навчання в університеті коштуватиме 45-50 тис. грн, то грант може бути на 15-20 тис. грн.
Водночас він звернув увагу, що цього навчального року грантів буде не так багато, як передбачалося в законопроєкті (№10399), але це дасть змогу пропілотувати систему і зрозуміти, наскільки вона популярна.
Як повідомлялося, 20 березня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №10399 про реформу фінансування вищої освіти.
2 липня голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що повністю переходити на систему державних грантів або пільгового кредитування в системі фінансування вищої освіти одночасно зі скасуванням державного замовлення трохи ризиковано. Водночас він зазначив, що система держфінансування вищої освіти на сьогодні застаріла і є не дуже ефективною.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!