З 2025 року українських школярів навчатимуть фінансової грамотності
Втілення Стратегії фінграмотності забезпечить масштабування заходів з підвищення фінансової обізнаності та охоплення ними різноманітних цільових груп

Школярів 8-9 класів навчатимуть з наступного року фінансовій грамотності. Фото: НБУ
В Україні затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, що сприятиме підвищенню фінансової обізнаності населення України. Документ розробили за ініціативи НБУ разом з Міністерством освіти і науки України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку, Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України та Державною установою "Офіс з розвитку підприємництва та експорту".
Голова НБУ Андрій Пишний підкреслив:
Необхідність ухвалення фінансових рішень в умовах невизначеності та швидких змін, сучасні складні фінансові продукти, стрімкий прогрес цифровізації фінансового ринку, зростання випадків шахрайства обумовлюють необхідність об'єднання зусиль багатьох сторін для розбудови екосистеми фінансової грамотності в Україні. Це дасть змогу не лише підвищити рівень фінансової грамотності, а й поглибити фінансову інклюзію населення України. Системна й злагоджена робота сприятиме посиленню фінансової стійкості українців, набуттю навичок ефективного управління особистими, родинними фінансами та фінансами бізнесу за будь-яких умов.
У НБУ пояснили, що школярів в Україні навчатимуть фінансової грамотності з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах.
Раніше ми писали, що ЮНЕСКО презентує посібник для вчителів. Це інноваційний підхід до освіти та збереження культури.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!