Омбудсман розповів про форми виховання дитини та назвав їхні ключові відмінності
Усі діти мають право на щасливу сім'ю, наголосив він, однак реальність не завжди така

Омбудсман розповів про різні форми виховання дитини / Фото: t.me/dmytro_lubinetzs
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець нагадав про різні форми виховання, а також вказав на їхні ключові відмінності.
Деталі
На сьогодні в Україні понад 64 тисячі дітей живуть без батьківського піклування, проте вони також мають право на щасливу сім'ю, наголосив Омбудсман.
Загалом існує 4 форми виховання:
- Усиновлення;
- Опіка/турбота;
- Прийомна сім'я;
- Дитячий будинок сімейного типу.
Кожна форма забезпечує право дітей на зростання в сімейному середовищі. Рішення щодо вибору виховного середовища має бути затверджено з урахуванням інтересів дитини та можливостей дорослих.
Наприклад, усиновлення передбачає прийняття дитини в сім'ю на правах рідної. Дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім'я стають законними представниками позбавленої батьківського піклування дитини до повноліття або до 23 років за умови навчання в закладах I-IV рівня акредитації або до закінчення навчання.
Опікуни мають виконувати свої зобов'язання щонайменше до 18-річного віку, Пріоритетне право на усиновлення мають опікун, вихователь, прийомні батьки та батьки-вихователі.
У прийомній сім'ї може бути від 1 до 4 дітей, у дитячому будинку сімейного типу — 5-10, а при опіці кількість не обмежується.
Щодо виплат, то в разі усиновлення надається разова допомога, а в разі сімейних форм виховання підтримка надходить від держави щомісяця.





Раніше в ЮНІСЕФ пояснили, як спілкуватися з дітьми без стереотипів.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!