ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Омбудсман розповів про форми виховання дитини та назвав їхні ключові відмінності

Суспільство 10:36 - 08 липня 2024

Усі діти мають право на щасливу сім'ю, наголосив він, однак реальність не завжди така

Омбудсман розповів про різні форми виховання дитини / Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Омбудсман розповів про різні форми виховання дитини / Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець нагадав про різні форми виховання, а також вказав на їхні ключові відмінності.

Деталі

На сьогодні в Україні понад 64 тисячі дітей живуть без батьківського піклування, проте вони також мають право на щасливу сім'ю, наголосив Омбудсман.

Загалом існує 4 форми виховання:

  1. Усиновлення;
  2. Опіка/турбота;
  3. Прийомна сім'я;
  4. Дитячий будинок сімейного типу.

Кожна форма забезпечує право дітей на зростання в сімейному середовищі. Рішення щодо вибору виховного середовища має бути затверджено з урахуванням інтересів дитини та можливостей дорослих.

Наприклад, усиновлення передбачає прийняття дитини в сім'ю на правах рідної. Дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім'я стають законними представниками позбавленої батьківського піклування дитини до повноліття або до 23 років за умови навчання в закладах I-IV рівня акредитації або до закінчення навчання.

Опікуни мають виконувати свої зобов'язання щонайменше до 18-річного віку, Пріоритетне право на усиновлення мають опікун, вихователь, прийомні батьки та батьки-вихователі.

У прийомній сім'ї може бути від 1 до 4 дітей, у дитячому будинку сімейного типу — 5-10, а при опіці кількість не обмежується.

Щодо виплат, то в разі усиновлення надається разова допомога, а в разі сімейних форм виховання підтримка надходить від держави щомісяця.

Раніше в ЮНІСЕФ пояснили, як спілкуватися з дітьми без стереотипів.

Джерело: t.me/dmytro_lubinetzs

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин