Як часто слід прибирати у ванній кімнаті? Що робити щодня, щотижня та щомісяця
Ми ненавидимо приносити погані новини, але ваша ванна кімната потребує щоденної уваги

Як часто слід прибирати у ванній кімнаті / Фото: Pixabay
Ваша ванна кімната потребує щоденної уваги. Хоча не обов'язково щодня проводити глибоке прибирання, певні ділянки - підлога, стіни душової кабіни, зливні кришки, раковини, змішувачі та стільниці - потребують щоденного догляду.
Загалом, ванна кімната - одна з найбільш використовуваних кімнат у будинку, і через це її найважче тримати в чистоті. Ванні кімнати є розсадником мікробів, тому важливо регулярно прибирати тут, щоб запобігти поширенню бактерій і підтримувати здорове середовище для вашої родини.
Тому необхідно виконувати щоденні, щотижневі та щомісячні завдання, щоб ваша ванна кімната не тільки залишалася в ідеальному стані, але й не стала передвісником бактерій. Почніть з очищення стільниць, зберігання косметики та прибирання сміття, рушників і килимків. Щойно ви це зробите, ваш простір буде готовий до прибирання.
Щоденне прибирання ванної кімнати
Щоденний догляд важливий не лише для зовнішнього вигляду, але й для загального здоров'я вашої родини.
- Пропилососьте підлогу: Швидке підмітання за допомогою бездротового або ручного пилососа (залежно від розміру вашого приміщення) має зробити свою справу. Не забудьте підняти всі килимки та килимки й оцінити, чи потрібно їх прати.
- Перевірте кришку зливного отвору: Накрийте злив душової кабіни або ванни нейлоновою сіткою, щоб запобігти засміченню волосся. Щодня видаляйте з кришки будь-яке накопичення волосся.
- Протирайте крани, стільниці, вимикачі, дверні ручки, унітаз і раковину: Можна тримати серветки під раковиною, щоб зробити цей крок легким. Всі крани, вимикачі, дверні ручки, стільниці, унітази та внутрішню частину раковини слід протирати принаймні раз на день.
- Протріть скребком душову кабіну: якщо у вас скляні стіни душової кабіни, щоденне протирання скребком може запобігти утворенню мильного нальоту та плям від води.
- Додайте ароматизатор: Надайте ванні приємного запаху за допомогою дезодоруючого спрею для туалету.
Щотижневе прибирання ванної кімнати
Щотижневе прибирання ванної кімнати займе трохи більше часу, але завдяки щоденному догляду воно не повинно бути непосильним.
- Глибоке очищення: Ванна, туалет і душ повинні бути основними зонами для глибокого прибирання. Ці зони слід прибирати зверху донизу. Перед чищенням обов'язково пропилососьте навколо унітазу, а потім протріть весь пристрій, включаючи боковини, бачок і сидіння.
- Протріть поверхні: Дзеркала, стільниці та раковини слід чистити щотижня, щоб видалити зубну пасту, плями від води та інші дрібні забруднення.
- Підлоги: Хоча щоденне швидке прибирання пилососом допоможе впоратися з більшістю волосся та сміття, раз на тиждень варто проводити більш ретельне прибирання. При цьому слід використовувати щілинну насадку, щоб потрапити в кути, навколо дощок для підлоги і навіть кути стелі, щоб видалити пил і павутиння. Після прибирання пилососом протріть підлогу дезінфікуючим розчином.
Менш часті завдання з прибирання ванної кімнати
Раз на місяць приділяйте особливу увагу шафам, шторам, вентиляційним отворам і вентиляторам у ванній кімнаті.
- Упорядкуйте шафи: Якщо ви любите тримати свої місця для зберігання речей в порядку, це завдання з прибирання буде легким. Не забудьте протерти полиці та пропилососити підлогу.
- Виперіть жалюзі та штори для душу: Періть штори для душу (включно з підкладкою) у холодній воді та використовувати універсальний очищувач, щоб позбавити жалюзі від бруду, пилу та сміття.
- Вентиляційні отвори та вентилятори: Не обов'язково щороку проводити глибоке очищення вентиляційних отворів і вентиляторів у ванній кімнаті, регулярне технічне обслуговування має бути пріоритетом. Зніміть кришки, витріть пил і протріть їх.
Нещодавно ми розповідали, як організувати весь простір у вашій шафі зручно й акуратно.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!