Як коректно взаємодіяти з ветеранами, які мають помітну інвалідність
Як поводитися поруч із людиною, що має проблеми із зором чи слухом

Як взаємодіяти з ветеранами, які мають вади. Фото: Bazilik media
Перша леді Олена Зеленська розповіла, як правильно необхідно спілкуватися з ветеранами війни, які мають помітні вади.
Ветеран Родіон Тристан поділився неприємною історію, що трапилась із ним нещодавно.
Коли йду вулицею, часто чую фразу “Дивись: пірат!”. У мене порушення зору. Правого ока немає, а ліве фактично зшивали по частинах. Я погано бачу й іноді можу не зовсім добре орієнтуватися. Наприклад, коли заходжу зі світлого приміщення в темне. Не треба хапати мене за руку та намагатися провести. Усвідомте: якщо знадобиться допомога, я про це скажу
Олена Зеленська пояснює, що необхідно поводитися так само, як і з будь-якою іншою людиною. Особливі дії можуть знадобитися лише для того, щоб зробити час, проведений разом, більш зручним і комфортним для обох співрозмовників.
Якщо ветеран із порушеннями зору дозволив себе провести, достатньо підставити лікоть для опори, заздалегідь спитавши, з якого боку краще стати.
З військовим, який погано чує, варто говорити голосніше, але в жодному разі не кричати. І звертатися безпосередньо до людини, навіть якщо їй допомагає перекладач жестової мови.
А якщо незнайома чи малознайома людина пожартувала про свою інвалідність і вас це спантеличило, варто чесно сказати, що це було неочікувано і ви не знаєте, як реагувати. Такий жарт може свідчити про те, що ветеран чи ветеранка бачить у вас людину, якій можна довіряти. А це дуже цінно.
Поради були створені з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії "Ти як?" Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Це продовження розділу "Довідника безбар’єрності" – гіда з коректної комунікації.
Раніше ми ділились, що Порхун назвав кількість нових УБД із лютого 2022 року. Серед них 9,6 тис. жінок.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!