Освітній омбудсмен отримав 7,9 тис. звернень від учасників освітнього процесу
І це за 5 років каденції

Теми звернень до освітнього омбудсмена відображають актуальні проблеми життя країни й освіти, тож у різні роки вони доволі сильно відрізнялися
За п’ять років каденції освітнього омбудсмена Сергія Горбачова отримано 7851 офіційно оформлене звернення від учасників освітнього процесу.
Деталі
...14 серпня 2024 року завершується каденція першого освітнього омбудсмена... За п’ять років каденції освітнього омбудсмена, з 1 листопада 2019 року до 30 червня 2024 року отримано 7851 офіційно оформлене звернення від учасників освітнього процесу. Більшість цих звернень (приблизно по 40%) - від батьків або вчителів у середній освіті. Частина звернень надходить від науково-педагогічних і наукових працівників. І дуже мало, на жаль, звернень від здобувачів освіти, - йдеться в повідомленні Служби омбудсмена.
Зазначено, що за цей час освітній омбудсмен і Служба освітнього омбудсмена надали: рекомендацій закладам освіти - 1603; рекомендацій органам управління освітою - 1083; повідомлень до правоохоронних органів - 187; звернень до органів державної влади - 1058; телефонних консультацій щодо дотримання прав в освіті - 9151; консультації в месенджері офіційної сторінки фейсбук - 3647.
Згідно з повідомленням, теми звернень до освітнього омбудсмена відображають актуальні проблеми життя країни й освіти, тож у різні роки вони доволі сильно відрізнялися.
Зокрема, 2020 року вони стосувалися: умов та оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників; безпечних умови праці й навчання; організації та проведення підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
У 2021 році у зверненнях порушували такі теми: реорганізація (ліквідація, створення) закладів освіти, науково-методичних установ; протидія булінгу; мобінг, конфлікти між учасниками освітнього процесу; щеплення проти COVID-19 та питання допуску до роботи працівників закладів освіти.
Серед тем звернень у 2022 році: облаштування укриттів та умови здійснення освітнього процесу під час війни; умови праці в закладах освіти під час дії воєнного стану; дії в разі надзвичайного стану або воєнних дій.
У 2023 році учасників освітнього процесу цікавили такі теми: умови праці працівників закладів освіти; оплата праці; атестація та сертифікація освітян, а від початку 2024 року: дії в разі надзвичайного стану або воєнних дій; протидія булінгу та мобінгу; оплата праці працівників закладів освіти.
Як повідомлялося, у червні 2018 року Кабінет Міністрів схвалив створення з 1 січня 2019 року Служби освітнього омбудсмена.
Директора київської спеціалізованої школи №148 Сергія Горбачова було призначено на посаду освітнього омбудсмена в серпні 2019 року. Він став першим освітнім омбудсменом в Україні.
15 липня 2024 року Міністерство освіти і науки оголосило процес відбору кандидатів на посаду освітнього омбудсмена.
Чи можливо розпочати навчальний рік раніше 1 вересня: відповідь освітнього омбудсмена.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!