RU UA
1

Брадрура, квасний, локаль та цитрина: що означають ці діалектизми зі Львова

Суспільство 20:30 - 26 липня 2024

Ділимось значеннями деяких діалектизмів із південно-західного наріччя української мови

Брадрура, квасний, локаль та цитрина: що означають ці діалектизми зі Львова

Що означають деякі львівські діалектизми/Фото: stockking/Freepik

Україна – велика й багатокультурна держава. Настільки велика, що, попри одну державну українську мову, у різних її регіонах говорять по-різному. Якщо ви, наприклад, живете у Полтавській області й вирішили поїхати відпочити у якесь селище на Закарпатті, то спілкуючись з місцевими жителями, ви можете виявити, що не розумієте один одного. При цьому ви усі говорите українською. Вся справа у діалектах (говорі) – різновидах національної мови, які є продуктом історичного розвитку різних регіонів держави.

Деталі

Поговорімо про південно-західне наріччя української мови. У більшій частині Львівської області поширений надсянський діалект, який входить до групи галицько-буковинських говорів.

Поділимось з вами кількома популярними словами, які під час спілкування можуть використовувати жителі культурної столиці України та її області. Також знання цих слів вам можуть знадобитися, якщо ви вирішите відпочити у місцевих кафе та ресторанах, адже у них дуже часто люблять використовувати говірку. Розповімо про значення слів: "брадрура, квасний, локаль та цитрина". Перед тим як читати далі, зіграймо у маленьку гру: спробуйте відгадати, що означають ці слова. Картинка вище є підказкою до значення одного з цих діалектизмів.

Зробили свої "ставки"? Тепер розкриємо правильні відповіді. Брадрура (наголос на другий склад) – так на Галичині можуть називати духову шафу. Квасний (наголос на другий склад) – це на львівському діалекті кислий, квашений, прокислий чи той, який почав бродити. 

Локаль (наголос на другий склад) – має багато значень. Зазвичай йдеться про певне приміщення, але це слово також може означати квартиру, шинок, ресторан чи магазин. Цитрина (наголос на другий склад) – це слово прийшло з польської мови й означає лимон.

Раніше ми розповідали, як правильно говорити: вступати чи поступати.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин