RU UA
1

Удар по аеродрому в Криму та програма обміну колаборантів: дайджест новин від СтратКом ЗСУ

Суспільство 20:57 - 26 липня 2024

Євросоюз передав перший транш від доходів заморожених російських активів

Головні новини доби/Фото: скріншот СтратКом ЗСУ

Головні новини доби/Фото: скріншот СтратКом ЗСУ

У своїй постійній рубриці "Говорить СтратКом" відомство підготувало основні події за 26 липня. Пропонуємо дізнатися, що важливого відбулося сьогодні.

Міноборони поки не бачать підстав зменшувати мобілізаційний вік

Міністерство оборони планує працювати з 4,6 мільйонами людей, які оновили дані, щоб поповнити військо, тому знижувати мобілізаційний вік поки не планують. Однак все залежить від ситуації на полі бою. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Дмитро Лазуткін стверджує, що станом на 17 липня в Україні свої дані оновили 4,6 млн військовозобов’язаних, призовників та резервістів, чого більш ніж достатньо для поповнення війська. Саме з цими людьми МОУ планує працювати.

Речник додав, що темпи мобілізації в Україні зросли після набору чинності законопроєкту про посилення мобілізації, тому зараз важливо втримати ці високі показники. Окрім цього, в Україні зросла кількість людей, що намагаються доєднатися до війська через рекрутинг.

У Генштабі підтвердили удар по аеродрому "Саки" в Криму

Збройні сили України в ніч на 26 липня завдали удару по аеродрому "Саки" в тимчасово окупованому Криму, який росіяни використовували для авіаударів по українській території.

У повідомлені Генштабу йдеться:

Вночі підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони в рамках єдиного замислу завдали удару по аеродрому "Саки" в тимчасово окупованому Криму

Це один з оперативних аеродромів, які росіяни використовують для контролю повітряного простору, зокрема акваторії Чорного моря, та завдання ударів авіаційними засобами ураження по українській території. Наразі інформація щодо наслідків удару уточнюється.

Заморожені активи рф: ЄС зробив перший внесок 1,5 млрд євро на військову допомогу Україні

Євросоюз передав перші 1,5 мільярда євро від доходів заморожених російських активів на військову підтримку України. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала:

Немає кращого символу і кращого застосування для грошей Кремля, ніж зробити Україну і всю Європу безпечнішим місцем для життя

Гроші будуть спрямовані на військовому допомогу через Європейський фонд миру (European Peace Facility (EPF) та програму фінансової підтримки України від ЄС – Ukraine Facility, а також на відновлення країни.

В Україні запустили програму "Хочу до своїх" для обміну зрадників та колаборантів

Україна розпочала проєкт "Хочу до своїх", який націлений на обмін зрадників і колаборантів на українських полонених. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов. 

Першим кроком проєкту є розміщення інформації про засуджених російських колаборантів, агентів та зрадників на сайті "Хочу до своїх". Їхні дії спрямовані на співпрацю з російськими окупаційними силами проти України. На сайті також буде опція "згода на обмін", яка дозволить засудженим колаборантам погодитись на обмін на українців, які перебувають у російській неволі.

Багато з цих людей мають родичів в росії і сподіваються на захист держави-агресора. Зараз на сайті розміщена інформація про 228 колаборантів, де вказано їх регіон походження, тривалість ув'язнення та очікування на обмін.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив про готовність України до переговорного процесу на справедливих умовах. Також він наголосив на важливості дипломатичного тиску та позбавлення агресора низки спроможностей.

Джерело: СтратКом ЗСУ

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин