RU UA
1

Законопроєктом №11440 пропонують спростити підтвердження права власності, якщо БТІ недоступні

Суспільство 15:19 - 29 липня 2024

Реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до реєстру на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без необхідності верифікації інформації від БТІ

Законопроєктом №11440 пропонують спростити підтвердження права власності, якщо БТІ недоступні

Фото: pexels.com

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №11440, який передбачає спрощення підтвердження права власності на житло в разі, якщо його було зареєстровано через Бюро технічної інвентаризації (БТІ) із використанням паперових носіїв, недоступних через тимчасову окупацію або знищених унаслідок бойових дій.

Деталі

Голова парламентського комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (фракція партії "Слуга народу") повідомила, що цей законопроєкт дасть змогу громадянам, які втратили житло в зоні бойових дій, і де знищене або не працює БТІ, піти до нотаріуса або реєстратора і внести відомості про нерухомість до Держреєстру речових прав. Реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до реєстру на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без необхідності верифікації інформації від БТІ.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, документ дасть змогу розв'язати проблему отримання компенсації за програмою "єВідновлення" за пошкоджене або знищене житло для осіб, чиє право власності на нерухомість виникло до 2013 року і запис про яке в Держреєстрі речових прав відсутній.

Важливим є те, що для уникнення використання механізму в шахрайських цілях пропонується одночасно з держреєстрацією права власності проводити держреєстрацію обтяження такого права на період дії воєнного стану та протягом року після його припинення. Зокрема, пропонується заборонити власнику проводити будь-які правочини з такою нерухомістю, крім реєстрації припинення права власності у зв'язку зі знищенням майна, а також забороняється звернення стягнення на таке житло.

Раніше ми писали про те, що прізвища абітурієнтів, зареєстрованих на ТОТ, зашифровані.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин