Українці повертаються до довоєнних очікувань від політичної та економічної ситуації
Населення України також має високий рівень віри в спільне майбутнє з мешканцями ТОТ
Презентації дослідження щодо викликів, повʼязаних з реінтеграцією деокупованих територій/Фото: Media Center Ukraine
Українці повернулись у 2021 рік щодо оцінки подій та очікувань від майбутнього та мають високий рівень віри в спільне майбутнє з мешканцями ТОТ. Про це повідомив член правління Інституту миру і порозуміння Максим Єлігулашвілі під час презентації дослідження щодо викликів, повʼязаних з реінтеграцією деокупованих територій.
Деталі
Під час презентації в Медіацентрі Україна Єлігулашвілі зазначив:
Вже є відчутним трендом, і в контексті гострих дискусій в соціальних мережах, і в медіа, і взаємодії людей – це те, що ми повертаємося по відчуттях і політичних, і суспільних у 2021 рік щодо очікувань, бачень майбутнього і запитів. По більшості замірів ми виходимо з приводу економічної ситуації, політичної ситуації, очікувань щодо розвитку подій на доволі схожі цифри, які були до повномасштабного вторгнення
Також українці очікують, що органи влади забезпечать розбудову інфраструктури справедливості в країні. Партнерка AzOnes, член Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дарʼя Свиридова зазначила:
Українці очікують, що розбудову інфраструктури справедливості забезпечать органи влади. 50% респондентів вказують саме на президента. Можливо, це пов’язано з комунікацією президентом теми справедливості за наслідками війни, але ці очікування покладаються на президента, уряд (37%), парламент (35%). На п’ятому місці – міжнародні організації (18%)
Також Свиридова заявила, що переважна більшість населення України вірить в спільне майбутнє з мешканцями тимчасово окупованих у 2014 та 2022 роках територій країни.
Частка опитаних українців, які допускають територіальні поступки рф для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності, сягнула в травні 32%, ідеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!