7 місць, де ви забуваєте прибрати
Не забувайте про них
7 місць, де ви забуваєте прибрати / Фото: Freepik
Коли ви заходите в кімнату, зазвичай легко помітити, що потрібно прибрати. Купа брудної білизни чекає на те, щоб її випрали; або кухонна раковина завалена брудним посудом, каструлями та сковорідками. Але коли очевидні речі прибрані, чи забуваєте ви про решту кімнати? Погляньте на сім місць, які ви забуваєте прибрати під час щоденного прибирання.
Нижня частина меблів
Коли ви заглядаєте під ліжко чи диван, то зазвичай бачите там кілька пилинок, які можна швидко прибрати за допомогою пилососа чи швабри для пилу. Але чи знайшли ви час, щоб зазирнути у справжню нижню частину меблів? Ви можете бути шоковані тим, що знайдете, чіпляючись за каркаси ліжок, сидіння стільців та опори столів.
Використовуйте пилосос або паличку для пилу, щоб позбутися павутини та яєць павуків, пилу та бруду щонайменше два рази на рік.
Стіни та плінтуси
Пил і бруд можуть прилипати як до вертикальних поверхонь, так і до горизонтальних. Відкрийте штори або жалюзі та увімкніть світло, і ви здивуєтеся, якими пухнастими можуть бути ваші стіни. Якщо у вас фактурні шпалери, то пилу на них ховається ще більше.
Почніть з верхньої частини стіни і рухайтеся вниз, використовуючи пилосос, який вловлює частинки. Закінчіть прибирання, вичистивши всі сліди та забруднення, які можуть бути навколо вимикачів та дверних ручок.
Закінчивши прибирання стін, приділіть увагу плінтусам. На цих крихітних виступах може збиратися дивовижна кількість пилу. У таких приміщеннях, як кухні та ванні кімнати, де підвищена вологість, вам, ймовірно, доведеться протерти плінтуси вологою ганчіркою, оскільки волога перетворила пил на ґрунт, який прилипає до поверхні.
Верхня частина шаф, дверей і рам для картин
Під час прибирання не забувайте дивитися вгору. Можливо, ви побачите більше бруду, ніж хотіли б. Ми схильні ігнорувати те, що знаходиться за межами нашого поля зору. Регулярно очищайте верхню частину дверних коробок, кухонних і високих шаф для зберігання, рам для картин і кутів стелі.
Піднімаючись нагору, перевірте світильники та стельові вентилятори. Одноразова ганчірка з висувною ручкою - найкращий інструмент для збирання пилу та павутиння. Якщо у вас його немає, використовуйте чисту ганчірку з мікрофібри і закріпіть її на ручці віника або швабри гумкою.
Повітряні фільтри та вентиляційні отвори
Якщо у вашому будинку є центральне опалення або кондиціонер, є повітропровід, який з'єднує систему з житловими приміщеннями вашого будинку. Оброблене гаряче або холодне повітря виходить через вентиляційні отвори, а потім повертається в систему обробки повітря.
Якщо повітря, що повертається в систему, не фільтрується для уловлювання частинок пилу та пилку, вони просто потраплять назад у житлове приміщення. Існують всі типи фільтрів, від дуже дорогих HEPA-фільтрів до недорогих сітчастих. Незалежно від того, який тип ви використовуєте, їх потрібно міняти або чистити, щоб вони працювали ефективно. Під час заміни фільтра знайдіть час, щоб почистити вентиляційні решітки. Вам буде легше дихати, а пилу буде менше.
Не забудьте також ретельно почистити фільтри та вентиляційні решітки віконних блоків.
Підлога в шафі
Легко зрозуміти, коли шафа потребує прибирання. Одяг переповнений, полиці завалені, а речі падають на вас, коли ви відчиняєте двері.
Але коли ви востаннє прибирали власне шафу, включаючи підлогу? Підлога в шафі, особливо якщо вона вкрита килимовим покриттям, може стати пильною і брудною від бруду, що приноситься взуттям ззовні. Килим може стати середовищем для розмноження цвілі та грибка, а також комах, таких як килимові жуки, які потім поїдають ваш улюблений одяг.
Принаймні раз на сезон виймайте все з шаф і ретельно прибирайте приміщення. Це також ідеальний час для того, щоб викинути та пожертвувати всі ті речі, які вам не дуже потрібні, а решту зберігати належним чином.
Пилососи та інструменти для прибирання
Якщо всі ваші інструменти для прибирання брудні, то кожного разу, коли ви ними користуєтесь, ви просто розкидаєте бруд навколо. Коли ви востаннє уважно дивилися на свій пилосос, швабру або щітки для прибирання?
Звичайно, ви спорожняєте контейнер для сміття або викидаєте одноразовий мішок у пилососі. Але контейнер для сміття потрібно мити і ретельно чистити щомісяця або близько того. Більшість з них можна мити в гарячій мильній воді та сушити на повітрі. Можливо, є фільтри, які також потрібно мити або міняти.
Усі насадки для швабр і щітки для чищення слід мити гарячою водою з дезінфікуючим засобом після кожного використання. Переконайтеся, що губки висохли між використаннями.
Кімнатні рослини
Незалежно від того, живі ваші кімнатні рослини чи ні, вони можуть накопичувати дивовижну кількість пилу. Більшості живих рослин піде на користь швидка прогулянка під душовою насадкою. Якщо вони занадто великі, щоб їх можна було переміщати, використовуйте серветку з мікрофібри або одноразовий пилосос, щоб протерти кожен листок.
Нещодавно ми розповідали, як прочистити злив за допомогою соди та оцту.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!