Як підтвердити систематичність домашнього насильства?
Систематичність домашнього насильства може бути підтверджена попереднім притягненням до адмінвідповідальності
Про це інформують у Верховному Суді
Систематичність вчинення домашнього насильства обвинуваченим у цьому злочині в межах Кримінального кодексу може бути підтверджено попереднім притягненням його до адміністративної відповідальності щонайменше двічі за вчинення такого самого правопорушення, про подвійне притягнення до відповідальності за одне й те саме правопорушення не йдеться, інформують у Верховному Суді.
Деталі
У повідомленні Верховного Суду на сайті в п'ятницю зазначено, що суд апеляційної інстанції дійшов висновку про відсутність у діях обвинуваченого ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України (домашнє насильство), прокуратура подала касаційну скаргу з твердженням про помилковість такого рішення.
У повідомленні Суду зазначається, що за обставинами справи обвинувачений проживав разом зі своєю дружиною та донькою у спільній квартирі, не працював і не мав заробітку, систематично зловживав алкогольними напоями, створював рідним нестерпні умови проживання. Зокрема, протягом п'яти місяців систематично застосовував до дружини та доньки психологічне та економічне насильство шляхом примусу дружини, яка через стан здоров'я не працювала та була прикута до ліжка, та доньки жебракувати та віддавати йому грошові кошти.
...Унаслідок вчинення систематичного протягом тривалого часу домашнього насильства в сім’ї особу було двічі притягнуто до адміністративної відповідальності, - йдеться в повідомленні.
У Верховному Суді наголошують, що Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду (ККС ВС) скасував ухвалу суду апеляційної інстанції про те, що в діях обвинуваченого немає складу кримінального правопорушення.
...ККС ВС звернув увагу на те, що систематичність домашнього насильства, яке наполегливо продовжує вчиняти винувата особа, зокрема, але не виключно, може бути підтверджена попереднім притягненням її до адміністративної відповідальності не менше двох разів за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП (домашнє насильство), - пояснюється в повідомленні.
У Суді наголошують, що шкода фізичному або психологічному здоров'ю людини як наслідок адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 КУпАП, не охоплюється поняттям "фізичні або психологічні страждання, втрата працездатності, емоційна залежність, погіршення якості життя потерпілої особи", що є наслідком кримінально караних діянь, визначених ст. 126-1 КК України (домашнє насильство).
Тобто, попереднє притягнення особи до адмвідповідальності за вчинення домашнього насильства за умови подальшої повторюваності протиправних дій не може свідчити про подвійне притягнення особи за один і той самий вид правопорушення.
Як слідчий має проводити експеримент на місці події кримінального правопорушення?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!