RU UA
1

Лукашук прокоментував, чи зараз на часі перейменування вулиць і міст

Суспільство 20:09 - 03 серпня 2024

Він заявив, що наше минуле містить як світлі, так і темні сторінки, і важливо не втратити уроки, які ми можемо з них винести

Микола Лукашук

Микола Лукашук відповідав, чи варто зараз перейменовувати вулиці. Фото: Фейсбук голови ДОР

Голова  Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук відповів, що думає стосовно перейменування вулиць  та населених пунктів в Україні під час війни. 

Спостерігаючи за дискусіями навколо перейменувань, виникає питання: чи варто зараз вдаватися до таких дій, які можуть викликати розділення в нашому суспільстві? Важливість декомунізації та деколонізації не підлягає сумніву, але час вибирати треба обережно.

У Дніпрі та Кривому Розі громадськість обурилась через перейменування вулиць, повʼязаних з історичними подіями та подвигами наших пращурів. Ці назви нагадують про такі визначні події в історії нашої держави, як перемога над нацизмом. Видаляючи їх, ми втрачаємо частину нашої історичної памʼяті.

Відповідній підкомітет Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повинен був проявити мудрість і не дозволити, аби перейменування стало причиною розколу під час війни. Закони та постанови мають сприяти збільшенню єдності, а не навпаки.

Підкомітет мав би внести правки до Закону і подовжити термін для обговорення питання перейменувань з мешканцями громад. На жаль, цього не зробили.

Незрозуміло, навіщо віддавати росіянам перемогу над нацизмом. Українці заплатили за це кровʼю. Боюся, якщо ми продовжимо бездумно змінювати свою історію, то ризикуємо дійти до точки, де українську боротьбу асоціюватимуть лише з ОУН-УПА. А подвиг українців у Другій світовій війні буде витіснений з пам’яті.

Нам необхідно зберегти повну картину нашої історії. Не допустити того, щоб у майбутньому нашу боротьбу за незалежність переписали на користь інших.

Звичайно, процес декомунізації є ключовим у вибудовуванні нової національної ідентичності. Але ми повинні пам’ятати, що історія – не чорно-біла. Наше минуле містить як світлі, так і темні сторінки, і важливо не втратити уроки, які ми можемо з них винести.

Наприклад, як бути з конструктором Сергієм Корольовим? Він українець, який кував "ракетний меч" Радянського Союзу. Чи варто тепер в Житомирі знімати пам’ятник Корольову, закривати музей? І як ставитись до Миколи Гоголя, українця, який створював  літературу російською мовою?  Чи потрібно в Миргороді демонтувати пам’ятники Гоголю та закривати музеї?Таких питань насправді безліч. Чи потрібно перейменувати Павлоград, Синельникове тощо. Підкомітет Верховної Ради мав би зупинити цей непрофесійний підхід, який загрожує знищенням нашої культурної та історичної спадщини. Перейменування, які лише вносять смуту у непростий час, не повинні бути пріоритетом. Життя українців від цього на краще не зміниться. Перемога не здобувається перейменуваннями.

На його думку, що найважливіше зараз не дозволити ворогу скористатися внутрішніми розбіжностями для дестабілізації ситуації в країні.  Збереження історичної пам'яті та єдності нашої нації – це сила і гарантія перемоги України. 

Раніше ми писали, що у Харкові перейменували низку вулиць на честь загиблих захисників. 

Джерело: Микола Лукашук

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин