Особливості визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави: роз’яснив КЦС ВС
Це є підставою припинення права власності, а чинне законодавство не містить особливостей стягнення в дохід держави активів, визнаних необґрунтованими
Особливості визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави/Фото: supremecourtua
Визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави (п. 12 ч. 1 ст. 346 ЦК України) є підставою припинення права власності, а чинне законодавство не містить особливостей стягнення в дохід держави активів, визнаних необґрунтованими, якщо звертається стягнення на сам актив (зокрема, майно, майнові права), а не його вартість. Про це повідомляє Верховний Суд.
Деталі
Тому вартість набуття у власність такого активу має значення для кваліфікації його як необґрунтованого, а не для звернення стягнення активу в дохід держави.
Якщо звертається стягнення безпосередньо на необґрунтований актив (зокрема, майно, майнові права), у резолютивній частині судового рішення не потрібно зазначати його вартість або визначати певну суму грошових коштів, у межах якої має бути звернено стягнення на майно.
Такий правовий висновок зробив Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду, переглядаючи рішення Вищого антикорупційного суду та постанову Апеляційної палати ВАКС.
Раніше ми писали про те, коли орган опіки та піклування може звертатися до суду з позовом щодо оспорення продажу квартири?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!