RU UA
1

Сяйво стратосфери: як утворюються перламутрові хмари

Суспільство 15:52 - 11 серпня 2024

Захопливе явище, яке робить небо над Антарктидою чарівним

Сяйво стратосфери: як утворюються перламутрові хмари

Перламутрові хмари/Фото: Pinterest

 Чи відомо вам, що ці барвисті "латки" на небі? Це рідкісне явище, відоме як перламутрові хмари. Їх можна побачити в Антарктиці всього кілька разів на рік під час експедицій, переважно взимку.

Деталі

Звичайні хмари формуються в тропосфері, яка містить вологу, тоді як перламутрові виникають у стратосфері, де повітря сухе. Вологу туди заносять потужні повітряні потоки, які зазвичай, натрапляючи на високі гори, піднімаються, огинають їх і опускаються вниз. Верхня частина хвилі проникає в стратосферу на висоті 15-30 км. Це також може бути викликано сильними тропосферними циклонами.

Коли потік досягає стратосфери, температура повинна бути аномально низькою (приблизно -85°С), щоб волога замерзала в кристали льоду .

Весь цей процес має підсвічуватися сонцем, що перебуває на кілька градусів нижче горизонту, під час сходу або заходу. Світло, відбиваючись від кристалів у хмарах, створює оптичний ефект іризації, що надає хмарам різноманітні кольори. Коли сонце піднімається вище, на тлі розсіяного світла їх майже не видно через їхню тонкість.

Оскільки хмари складаються з кристалів льоду і утворюються в полярних регіонах у стратосфері, їх офіційна назва — крижані полярні стратосферні хмари. За їхню барвистість їх називають перламутровими.

Раніше ми писали про літній сезон Персеїд 2024.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин