8 найкращих рослин для початківців
У вас все вийде
8 найкращих рослин для початківців / Фото: Pixabay
Купити одну-дві кімнатні рослини - це швидкий і простий спосіб додати ковток свіжого повітря у ваш простір, але якщо ви не маєте великого (або взагалі ніякого) досвіду роботи з рослинами, ви можете відчути себе пригніченими, коли почнете їх вирощувати.
Зрештою, рослини - це живі істоти, які потребують уваги та догляду, щоб процвітати. А з усього розмаїття зелені на вибір може бути складно визначити найкращий варіант для вас. Ось найкращі кімнатні рослини для початківців, щоб ви могли почуватися впевненіше у своїх захопленнях кімнатним садівництвом.
Бромелія
Якщо ви хочете додати яскравих кольорів до свого простору, візьміть квітучу бромелію. Вона більш витривала, ніж багато інших квітучих рослин, і може витримати нерегулярний графік поливу, що робить її чудовим вибором для початківців.
Спатифілум
Спатифілум відомий своїм насиченим листям і красивими білими квітками. Він любить рясний полив, але з невеликими інтервалами. Якщо ви забули його полити, його довге листя може стати пониклим, але спатифілум досить легко відновлюється після доброго поливу. Він також чудово підходить для початківців завдяки своїй універсальності – він легко адаптується до яскравого розсіяного світла або слабкого освітлення.
Потос
Потос – класична рослина для початківців, яка отримала прізвисько "диявольський плющ" через свою стійкість. Ця рослина з низькими вимогами до догляду може витримати як яскраве розсіяне світло, так і слабке освітлення (просто уникайте прямого сонця). Вона також добре переносить нерегулярний полив. Краще дати ґрунту повністю висохнути перед наступним поливом, а поникле листя – гарний показник того, що рослина потребує води. Як тільки ви зрозумієте, як доглядати за потосом, його листя може виростати на кілька метрів, і ви навіть можете навчити його лазити по стіні або моховому стовпчику.
Заміокулькас
Він може рости практично в шафі, але надає перевагу яскравому розсіяному світлу, наприклад, біля північного або східного вікна, або навіть на кілька метрів від південного чи західного вікна. Оскільки його стебло утримує вологу, ви можете пропускати кілька поливів, особливо якщо він отримує менше світла.
Монстера
Монстера добре переносить звичайні помилки у догляді за рослинами і процвітає в більшості домашніх умов. Проте для того, щоб побачити більше характерних отворів і розщеплень на її листі, варто навчитися, як правильно доглядати за цією рослиною. Для монстери потрібне помірне світло і періодичний полив. Якщо ви випадково перелили її водою, монстеру легко можна розмножити у воді, тож ви можете спробувати виростити нову рослину з черешка.
Рафідофора
Її перфороване листя із задоволенням лізе вгору або звисає вниз, і вони завжди зберігають красивий лаймовий відтінок. Вони чудово підходять для початківців завдяки своїй гнучкості щодо освітлення. Світла кімната у вашому домі – все, що їм потрібно. Хоча тропічна міні монстера надає перевагу високій вологості, вона добре росте в приміщенні, якщо її тримати подалі від вентиляційних отворів і протягів.
Аглаонема
При правильному освітленні ця класична кімнатна рослина може вирощувати листя з безліччю красивих кольорів, включаючи червоний, персиковий та рожевий. Найкраще, що вони мають соковиті стебла, що означає, що вони прощають пересушування, ідеально підходять для тих, хто працює над своїм зеленим пальцем. Просто поливайте свою аглаонему, коли ґрунт стане зовсім сухим (зазвичай кожні кілька тижнів).
Сансевієрія
Забудькуваті (або зайняті) власники рослин оцінять те, що ця рослина не потребує багато уваги. Оскільки вони є сукулентами, їм не потрібен частий полив. Поливайте рослину лише тоді, коли верхні кілька сантиметрів ґрунту стануть сухими та крихкими. Сансевієрія може переносити практично будь-які умови освітлення, але особливо добре почувається при великій кількості сонячного світла.
Нещодавно ми розповідали 8 рослин для спальні, які допомагатимуть вам краще спати.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!