Кабмін затвердив вимоги до укриттів у закладах освітньої сфери
Це рішення — тимчасове, щоб учні могли навчатися очно під час повітряних тривог, зазначили в МОН
Кабмін затвердив вимоги до безпечних просторів у закладах освіти / Фото: mon.gov.ua
Уряд затвердив нову постанову, що регулює впровадження експериментального проєкту зі створення в навчальних закладах захищених просторів (приміщень для фізичного захисту).
Деталі
Згідно з цією постановою, визначено вимоги щодо облаштування таких приміщень у школах. Вони мають розташовуватися на підвальних, цокольних або перших поверхах і бути призначеними для тимчасового перебування під час повітряної тривоги, щоб захистити учнів і персонал від можливих загроз.
Цей порядок стосується шкіл, що знаходяться в громадах із задовільним або помірним рівнем ризику, де відсутні сховища та протирадіаційні укриття для учасників освітнього процесу.
Важливо зазначити, що використання таких захищених просторів є тимчасовим заходом, а власники закладів освіти повинні облаштувати постійні протирадіаційні укриття або споруди подвійного призначення.
Для забезпечення максимальної безпеки під час очного навчання, встановлені конкретні вимоги до облаштування захищених просторів. Серед них:
- Простір має розташовуватися в основній будівлі навчального закладу або на відстані не більше 100 метрів від неї.
- Заборонено розміщувати захищені приміщення поблизу резервуарів із небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими або вибухонебезпечними речовинами.
- Через ці приміщення не повинні проходити магістральні інженерні комунікації, за винятком внутрішньобудинкових мереж.
- Простори повинні бути захищені від впливу ґрунтових, поверхневих або стічних вод.
- Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення сидячих або лежачих місць.
- Приміщення має бути забезпечене електроживленням і штучним освітленням.
- Заборонено зберігати в приміщеннях легкозаймисті або хімічно небезпечні речовини.
- Простір має бути в задовільному санітарному та протипожежному стані.
- Приміщення повинно мати не менше двох евакуаційних виходів, один з яких може бути аварійним (при місткості менше ніж 50 осіб та відстані від найвіддаленішої точки до виходу не більше 25 метрів, допускається один евакуаційний вихід).
- Приміщення повинні бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для закладів, де навчаються такі учні).
Місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування мають протягом місяця після набрання чинності постановою розробити та затвердити план заходів з облаштування захисних споруд цивільного захисту до кінця 2027 року та забезпечити його виконання.
Нагадаємо, у МОН розробили нові рекомендації оцінювання учнів 5-9 класів.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!