RU UA
1

Створення міжнародних адміністрацій для Донбасу та Криму: чи підтримують українці ідею

Суспільство 10:38 - 14 серпня 2024

Респондентів запитали, яким може бути процес реінтеграції Донбасу та Криму після звільнення територій

Створення міжнародних адміністрацій для Донбасу та Криму: чи підтримують українці ідею

77% опитаних підтримали ідею введення міжнародної тимчасової адміністрації для адаптації жителів/Фото: Pexels

77% опитаних українців підтримують ідею запровадження після війни на звільнених територіях Донбасу та Криму міжнародних тимчасових адміністрацій. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Деталі

Респондентів запитали, яким може бути процес реінтеграції Донбасу та Криму після звільнення територій. 77% опитаних підтримали ідею введення міжнародної тимчасової адміністрації для адаптації жителів. Проти виступило 18% респондентів.

Крім того, 84% опитаних вважають, що держава повинна вже зараз реалізовувати заходи для підтримки та налагодження зв’язку із жителями окупованих територій.

Водночас 46% зазначали, що такі ініціативи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, а 38% — на всіх, хто лишився на окупованих територіях. Лише 5% відповіли, що держава точно не має витрачати на це ресурси.

Серед заходів підтримки жителів, що лишились на тимчасово окупованих територіях, респонденти назвали пріоритетними такі:

  • сприяння виїзду з ТОТ (35%);
  • соціальні та пенсійні виплати тим, хто лишився на ТОТ (34%);
  • забезпечення трансляції українських медіа (33%).

Також серед необхідного респонденти назвали визнання документів, отриманих в окупації (28%); залучення молоді з ТОТ(26%), організацію доступу до державних послуг (24%).

88% вважають, що Україна має спільне майбутнє із жителями територій, що були окуповані у 2022 році. А 73% опитаних убачають спільне майбутнє з жителями Криму та Донбасу, які перебувають в окупації з 2014 року.

Задля стабілізації ситуації в країні після війни 28% готові підтримати збереження статусу автономії Криму. 23% готові до запровадження перехідної адміністрації під егідою ООН на звільнених територіях Донбасу та Криму, а 19% — до надання звільненим територіям розширених економічних повноважень.

17% готові підтримати надання звільненим територіям Донбасу статусу автономії. Водночас 20% не готові підтримати жодну з подібних ініціатив.

46% респондентів вважають, що кримінальній відповідальності підлягає будь-яка співпраця з окупаційними адміністраціями, а 52% — лише та, яка призвела до тяжких наслідків та злочинів.

Автори опитування зауважують, що частка тих, хто вбачає необхідною кримінальну відповідальність за будь-яку співпрацю, зменшилась на 6%, як порівняти з опитуванням 2023 року.

Більшість респондентів (65%) вважають, що як покарання може виступати обмеження щодо зайняття певних посад. Близько 30% вважають доречним застосування штрафу. Обмеження участі в громадському житті, громадські роботи можуть виступати покаранням, на думку близько 20% опитаних.

В опитуванні взяли участь українці віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.

Загалом протягом 5-12 липня було опитано 2000 респондентів методом CATI, тобто через телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності сягає не більше 2,2%.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив вимоги до укриттів у закладах освітньої сфери.

Джерело: Рейтинг

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин