ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як і чим помити вікна, щоб не було розводів

Суспільство 17:08 - 17 березня 2025

З’ясовуємо, коли краще мити вікна і які для цього потрібні засоби

Як помити вікна

Як правильно мити вікна / Фото: Getty Images

Щоб ваші вікна завжди сяяли ідеальною чистотою – скористайтеся нашими порадами. Тепер прибирання буде швидким і ефективним.

Основні правила

Вікна в процесі експлуатації часто забруднюються як ззовні, так і зсередини, що сильно псує враження від житла, яким би чистим і прекрасним воно не було. Найчастіше бруд і розводи залишаються на склі після пилових бур або сильного дощу, який бив у вікна, а також від використання пульверизатора при поливі рослин. Також до вікон можуть прилипати комахи, якщо в домі є діти – часті сліди пальців на склі; конденсат теж може залишати певні сліди.

Достатньо мити вікна хоча б двічі на рік: перед весняним сезоном і на початку осені. Більш частого прибирання, як правило, вимагають вікна на 1 поверсі, оскільки забруднюються більше. Деякі господині вважають, що миття вікон має відбуватися практично щомісяця, але ми не радимо мити вікна при мінусовій температурі – це раз: мороз і яскраве сонце миттєво “сушать” воду на склі, і це призводить до розводів, такий самий ефект трапляється і за сильної спеки – це два. Тому мити вікна найкраще, коли на вулиці сухо, немає вітру та тепло.

Миття вікон – це саме той етап прибирання, який багато господинь навряд чи назвуть своїм улюбленим заняттям. Оскільки цей процес доволі складний і трудомісткий. Та ще й визирати з вікон небезпечно, особливо, якщо вони на верхніх поверхах. А як інакше помити їх ззовні? Ще й засмучує те, що нерідко навіть після довгого миття на вікнах все одно залишаються розводи. Експерти дають поради, як вирішити всі проблеми миття вікон відразу. Достатньо дотримуватися кількох нескладних правил.

Перед початком миття подивіться, можливо, на ваших вікнах спеціальні затискачі, якими можна відсунути вікно від стіни. Зазвичай вони металеві й розташовані в нижній частині віконної рами. Ці затискачі дозволяють посунути вікно в середину, щоб мити його безпечно. Якщо таких затискачів немає, просто приступайте до миття.

Обов'язково придбайте спеціальне начиння для прибирання, навіть якщо миєте вікна не частіше разу на сезон. Зараз існують спеціальні губки на довгих ручках, які дозволяють безпечно мити вікна ззовні.

Другий важливий прилад – це водозгон, його дуже люблять використовувати автомобілісти, але і для звичайних домашніх вікон він також незамінний для наведення ідеальної чистоти. Його силіконовий наконечник дозволяє прибрати весь розчин з вікна і не залишає розводів. Таким чином, потрібно спочатку протерти вікно губкою з мийним засобом, а потім прибрати всі залишки водозгоном.

Мити вікна слід виключно у “правильний” час доби. Таким часом є ранок або друга половина дня після 15:00. Такі проміжки пов'язані з сонячною активністю, щоб занадто активне сонце не сушило засіб і не залишалися розводи. А коли сонце світить слабо, у нас є час, щоб ретельно, і без залишку прибрати мильний розчин водозгоном. Крім того, при прямих сонячних променях неможливо побачити весь пил і бруд на вікні. Занадто пізно, коли природного освітлення недостатньо, також буває важко побачити весь бруд. Саме тому ідеальний час доби для прибирання вікон – щоб сонце світило, але не сильно, а також не було активним, а це ранок і друга половина дня.

Як правильно мити вікна / Фото: freepik

Алгоритм миття вікон

Основний алгоритм правильного миття вікон наступний:

  • підготуйте мийні засоби, ганчірки, губки, швабру;

  • зніміть штори та приберіть всі предмети з підвіконня;

  • почистіть жалюзі (можна зняти їх та вимити зі щіткою у ванній);

  • ретельно вимийте віконну раму з обох сторін;

  • помийте скло спочатку ззовні, а потім зсередини;

  • за необхідності приберіть залишки вологи сухою ганчіркою або газетою.

Як помити вікно без розводів

Успішне миття вікон залежить насамперед від якісних мийних засобів і від правильно підібраних інструментів. Обов'язково підготуйте заздалегідь кілька ганчірок – наносити розчин, змивати його і остаточно протирати скло слід різними ганчірками. Багато хто для фінального натирання скла й красивого блиску віддає перевагу старим добрим газетам, але зараз у продажу є багато різних серветок з мікрофібри саме для цих цілей. Крім того, знадобляться відро, звичайні поролонові губки для посуду, захисні рукавички, гумовий скребок для серйозних забруднень та довга швабра для важкодоступних місць.

Мийте вікна слід згори донизу, щоб не розмащувати ще не змитий бруд по чистому склу. Спочатку ганчіркою з обраним мийним засобом видаляються пил і наліт, потім засохлі забруднення знімаються за допомогою скребка. Щоб не пошкодити скло, не використовуйте жорсткі мочалки та абразивні мийні засоби.

Чим помити вікна

Багато господинь віддають перевагу спеціалізованим засобам для миття скла, але крім цього існують і ефективні, перевірені домашні склади. Вони, як правило, коштують дешевше і при правильному митті вікон виявляються не гіршими за професійну хімію.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт використовують і в професійних мийних засобах для миття вікон. Зробити такий розчин у домашніх умовах також нескладно. Для цього слід розвести в 3 л води 3–4 мл аптечного нашатирного спирту. Також у розчин можна додати трохи гліцерину, який ви також можете придбати у аптеці. Змивати розчин слід чистою водою доти, поки скло не стане повністю прозорим.

Оцет і лимонна кислота

Цей засіб не лише здатний ефективно видалити бруд зі скла, але й чудово дезінфікує поверхні, а також відлякує комах, що особливо ефективно влітку. Щоб рівномірно нанести склад на скло, краще скористатися пульверизатором. Порівняно з лимонною кислотою, оцет має більш специфічний запах. Але обидва варіанти дозволяють начисто вимити скло.

Крейда

І звичайна крейда, і зубний порошок дозволяють прибрати забруднення, вбираючи їх. Спочатку слід очистити скло від забруднень звичайним мийним засобом, після цього нанесіть зубний порошок або білу крейду (4–5 столових ложок розводяться в 1,5 л води) і залиште на годину. Потім вікна потрібно протерти сухою ганчіркою або папером.

Крохмаль

Крохмаль також розводять у воді в співвідношенні 3–4 столові ложки крохмалю на 1,5–2 л води, розчин наносять на вікна і залишають висихати на годину. Після висихання прибирають склад сухою ганчіркою.

Чай

Чашка міцного чаю і розведені в ній 3 столові ложки оцту дають чудовий ефект при митті скла.

Сіль і сода

Ці продукти є на кухні у кожної господині. Їх потрібно повністю розчинити у воді, щоб дрібні частинки не подряпали скло. Пропорція наступна: чверть склянки соди і стільки ж солі на 2 л води. Для більшого ефекту до складу додають оцет або нашатирний спирт.

Які використовувати засоби для миття вікон / Фото: freepik

Спеціальні засоби для прибирання

Аерозолі для миття вікон

Більшість аерозолів для скла містять нашатирний або простий спирт, який безпечний, добре усуває розводи і швидко випаровується. Такі засоби з першого разу ефективно дозволяють видалити забруднення всередині квартири. Ззовні краще спочатку пройтися мильним розчином.

Не рекомендується використовувати засоби для посуду, шампуні та пральні порошки, які утворюють багато піни – її потім важко видалити зі скла. Також уникайте складів з абразивними частинками, які можуть залишати подряпини.

Меламінова губка

Це чудовий варіант для вікон, оскільки меламінова губка м'яко видаляє забруднення без ризику пошкодити поверхню, крім того, вона миє без мийних засобів. Після чистки та ополіскування важливо насухо протерти скло. Для цього використовують тканинні серветки, або суху газету, яку треба попередньо пом'яти – цим ефективним засобом полірування вікон користувалися ще наші бабусі.

Як помити вікно ззовні

Якщо стулки вікон відчиняються всередину, як у більшості випадків, просто відчиніть вікно і помийте з обох сторін. Складніше справи з глухими стулками. Використовуйте або спеціальний склоочисник з довгою телескопічною ручкою, або швабру з довгою ручкою. Ні в якому випадку не ставайте ногами на підвіконня або карниз: жодна чистота вікон не варта вашого життя або здоров'я. Не висовуйтесь далеко з вікна, особливо, якщо живете на верхніх поверхах. Як правило, швабри з довгою ручкою цілком вистачає, щоб дістати все глухе вікно і добре його помити.

Окремо варто звернути увагу на вікна перших поверхів. Такі вікна ви легко можете помити як з квартири, так і з вулиці. Зверніть увагу, що на першому поверсі на скло потрапляє найбільше бруду, пилу, піску та інших абразивів, які можуть подряпати скло. Щедро змийте скло мильною водою, ополосніть чистою, і тільки після цього приступайте до натирання скла до блиску.

Тепер ви знаєте, як, чим і у який час доби мити скло, щоб воно надовго зберегло блиск і свіжість, і щоб одразу після прибирання не залишилося неприємних розводів. Користуйтеся нашими порадами, і ваш дім завжди буде залишатися чистим та затишним.

Джерело: META

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин