Як навчитися жити повільно: 4 прості звички
4 способи, щоб жити усвідомлено і спокійно

Як відчувається життя, якщо перестати гнатися за численними справами / Фото: freepik
Сучасне життя відрізняється все більш прискорюваним ритмом – що це означає? Це означає, що за день ви намагаєтеся встигнути набагато більше, ніж колись встигали наші батьки або – тим більше – бабусі та дідусі.
З чим це пов’язано? Це пов’язано з розвитком новітніх технологій. Мало того, що в кишені тепер “живе” весь світ, так ще й ШІ щороку, розвиваючись, відкриває нам все більш нові можливості.
Сучасний ритм життя іноді стає настільки стрімким, що все частіше у нас виникає непереборне бажання поставити цю безумну гонку, на яку все більше стає схожим наше життя, на “паузу”, щоб спокійно вдихнути і видихнути хоча б на декілька хвилин. Можливо, саме у філософії так званого “повільного” життя і криється секрет щастя.
Сьогодні розповімо вам про цю філософію, і як ви можете “уповільнити” своє життя, щоб насолоджуватися його смаком сповна. Адже останнім часом, коли сповіщення в телефоні зводять з розуму своєю кількістю, списки справ здаються нескінченними, концепція “повільного” життя іноді здається єдиним порятунком від щоденного стрімкого круговороту подій, який не може не втомлювати навіть людей зі врівноваженою, стабільною психікою. Цей рух стилю життя закликає нас зробити крок назад, глибоко вдихнути і видихнути для насолоди красою життя в її найпростіших проявах.
Походження поняття “повільного” життя

Вважається, що вперше застосували цей термін і почали практикувати такий спосіб життя в Італії ще в 1980-х роках, тоді, коли життя за швидкістю навіть не могло порівнятися з сучасним. А люди вже думали про уповільнення.
Як не парадоксально це звучить, але в той самий час у світі якраз почав розвиватися культ фаст-фуду – так-так, “швидкої їжі”. Цей культ повністю суперечив самій філософії італійської культури. А, оскільки в Італії прийнято приймати їжу повільно, насолоджуючись не тільки кожним шматочком, але й кожною хвилиною життя, спочатку з’явився термін “повільної їжі”, який швидко отримав поширення та підтримку в інших країнах, а швидкий ритм життя і розвиток багатомільйонних міст перетворили термін у “повільне життя”, отже, дійшовши до сучасності, термін набув нового і багатогранного змісту.
Що таке “повільний” спосіб життя?
Кожен з нас напевно ловив себе на думці, що чим більше ми намагаємося встигнути, тим швидше виснажуються сили, також зникає і бажання щось робити. У бурхливому ритмі життя не вдається відпочити навіть у вихідні, які багато хто планує вже на початку робочого тижня.
Як відомо, наш організм здатний сам регулювати навантаження, і коли у вас від перенапруження починають з’являтися апатія та нервозність, що призводить до неякісно виконаної роботи, погіршення здоров’я, зруйнованого особистого життя та натягнутих стосунків у сім’ї, ваше тіло спочатку подаватиме вам сигнали про те, що терміново потрібен відпочинок, а потім обов’язково звалить вас у ліжко, якщо ви їх ігноруватимете. Добре, якщо це буде банальна ГРВІ, а не щось серйозніше.
Згідно зі статистикою, понад 40% працюючих людей молодого та середнього віку так чи інакше періодично зіштовхувалися з професійним вигоранням на своїй роботі, а п’ята частина цих співробітників досі продовжує перебувати в такому стані, а все через високу швидкість життя та бажання все встигнути.
Саме в таких складних емоційних ситуаціях на допомогу до нас приходить філософія “повільного” життя. Адже набагато краще вчасно усвідомлено уповільнитися, ніж у шаленому ритмі різко звалитися від невідомої хвороби. Ця філософія пропонує нам приймати справжній момент, цінувати дрібниці й розвивати більш глибокий зв'язок із собою та своїм оточенням замість того, щоб будувати плани про те, як багато ми можемо встигнути і як швидко ми щось зробимо.
За своєю суттю філософія “повільного” життя – це про те, що якість має бути в пріоритеті над кількістю, усвідомленість повинна переважати над безумством, а простота – над складністю.
Якщо ви хочете перейти на повноцінний “повільний” спосіб життя, ви повинні задуматися про те, щоб перейти на якусь часткову зайнятість, позаштатну або випадкову роботу, яку можна зробити під час своїх основних повсякденних справ, таких, як приготування їжі, прибирання, догляд за домашніми тваринами чи дітьми. Обов’язково слід залишати час на догляд за собою і рослинами, спілкування з природою та усамітнення від усіх.
Фактично “повільне” життя – це тренування усвідомленості, коли повсякденні дії виконуються з метою, наміром і зосередженістю, не забуваючи про особисте життя та ментальне здоров’я.
В умовах постійного стресу та навантаженості, як емоційної, так і фізичної, усвідомлений підхід до життя пропонує можливість знайти гармонію і щастя в простих речах.
Ось кілька способів, які слід застосовувати для “уповільнення”, щоб зробити своє повсякденне існування набагато затишнішим і спокійнішим, серед них – усвідомлений підхід до життя в цілому та до конкретної діяльності, простота і практичність у всьому, вміння якісно проводити час наодинці, і, звісно ж, духовний розвиток.
Усвідомленість

Усвідомленість полягає, перш за все, в уважному ставленні до будь-якого поточного моменту, яке дозволить вам краще розуміти свої почуття і потреби. Обов'язково приділяйте якомога більше уваги своїм думкам і почуттям. Цього можна легко досягти через медитацію або прості дихальні вправи, що дозволяють залишатися в теперішньому моменті.
Простота і практичність
Відмовтеся спочатку від непотрібних речей, потім – від непотрібних, обтяжливих зобов'язань. Усе, що не приносить радості – у смітник, як у прямому, так і в переносному розумінні. Регулярно переглядайте свої речі та позбавляйтеся тих, які вже віджили своє. Цю тактику також можна застосувати і до відносин, що стали обтяжливими. Навчіться цінувати те, що дійсно важливо для вас. Крім того, не бійтеся відхиляти пропозиції та прохання, які викликають у вас дискомфорт або додають непотрібний стрес, забирають час, гроші, зусилля.
Уміння якісно проводити час наодинці з собою
Проводьте якомога більше часу на природі, адже вона сприяє розслабленню та умиротворенню. Для початку хоча б виділіть обов'язковий час для прогулянок на свіжому повітрі, в парку, лісі або біля водойми.
Приділяйте більше часу тим заняттям, які вам подобаються. Якщо у вас немає конкретного хобі – шукайте його, ваше захоплення повинно допомагати вам розслабитися. Наприклад, навіть приготування їжі в колі сім'ї може стати унікальним досвідом. Тільки є важлива умова – займатися своїм хобі слід по-справжньому повільно, зосереджуючись на кожному етапі процесу, щоб потім насолоджуватися результатом.
Духовний розвиток

І, звісно ж, слід приділяти час підтримці глибоких і значущих зв'язків з людьми, з якими потрібно спілкуватися, проводити щирі розмови та спільно переживати різні емоції, але при цьому не забувати і про себе. Цінуйте моменти тиші і турботи про себе. Завжди знаходьте час на те, щоб просто посидіти в спокої. Це буде корисно для усвідомлення своїх думок і почуттів.
Завершення
Замисліться про те, наскільки ви практикуєте ті чи інші способи уповільнення життя, спробуйте інтегрувати наші поради у своє життя, і скоро ви зможете створити простір для більшої усвідомленості, спокою і задоволення від кожного моменту, адже “повільне” життя – це не просто модна тенденція, а, швидше, шлях до більш задовільного існування.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!