45 000 чоловіків незаконно виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення рф, — ТСК Рада
Ще 30 000 чоловіків були затримані при спробі виїзду

45 000 чоловіків незаконно виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення рф/Фото: Юлія Яцик/facebook
Тимчасова слідча комісія, присвячена незаконному перетину кордону, провела засідання. На заході були присутні представники Держприкордонслужби, заступники голови Нацполіції Андрій Нєбитов, генерального прокурора І.Мустеца, міністра розвитку громад і територій Serhiy Derkach, голови СБУ С.Андрущенко, а також інші посадовці. Було виявлено фактори, які впливають на незаконний виїзд за кордон.
Деталі
Зокрема, зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення рф незаконно виїхали за кордон 45 000 чоловіків. Ще 30 00 затримали при спробі покинути країну. При цьому порушено понад 7000 кримінальних справ, але реальних вироків винесено трохи більше 400.
Було визначено основні способи незаконного перетину кордону. Це, зокрема:
- перетин кордону за підробними документами про зняття з військового обліку, довідкам ВЛК про непридатність, документам про статус багатодітного батька чи рішеннями судів про наявність на утриманні дітей, документів про статус здобувача вищої освіти за кордоном, про акторку у лікуванні (реабілітації) за кордоном та ін)
- без проходження відповідного прикордонного контролю (в т.ч. в пунктах пропуску)
- з використанням особами своїх паспортів громадян іноземних держав;
- шляхом перетинання лінії зіткнення з подальшим виїздом за кордон через тимчасово окуповану територію і рф
- виїзд через систему "Шлях" (як водія, який здійснює перевезення медичних та гуманітарних вантажів або водія з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів..тощо)
- на підставі листів державних та правоохоронних органів до Держприкордонслужби з клопотаннями щодо сприяння військовозобовʼязаним особам у перетині державного кордону.
Також було визначено такі проблеми, які потребують рішення:
- немає чіткого переліку документів, які прикордонники повинні вимагати у особи під час перетину кордону (зараз — в кожному конкретному випадку рішення приймається особисто, виходячи з загальних норм та логіки)
- закриття "Шляху" для волонтерів негативно позначилось на гуманітарній допомозі військовим
- в електронній системі прикордонників не зберігаються копії (скани) документів, які є підставою для перетину особою державного кордону, тому перевірити законність такого перетину неможливо
- прикордонники не ведуть контроль за поверненням особи, яка виїхала, у встановлений строк, що призводить до непоодиноких випадків неповернення спортсменів, держслужбовців та ін. осіб, а також до несвоєчасного повідомлення про такі факти правоохоронних органів
- листи ГУР, ВЦА, держорганів мають безконтрольних та корупційний характер (ТСК витребувало інформацію з цього приводу для перевірки)
Раніше ми писали про те, що "Дія" запускає монетизацію і готується до великої гри на ринку.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!