Політичний експерт розповів, чи може Україна переконати Штати на дозвіл бити по росії
Чи доцільно план перемоги Зеленського передавати нинішньому президенту США
Чи доцільно було б дочекатись наступної людини в білому домі/Фото: Getty Images
Розповідає політичний експерт Максим Скрипченко – https://www.facebook.com/profile.php?id=100001328333368
Заява президента про план перемоги України, чи доцільно його передавати нинішньому президенту США та чи зможе Україна переконати Штати на дозвіл бити по росії. Розповідає політичний експерт Максим Скрипченко.
1. Як Ви вважаєте, чи доцільно це чи можливо варто було б дочекатись наступної людини в білому домі?
Команди радників з питань національної безпеки та зовнішньої політики Дж.Байдена та К.Гарріс дуже тісно між собою комунікують, добре знайомі та й в принципі вважають себе частиною однієї адміністрації. Таким чином, цей план буде автоматично отриманий радниками як президента, так і кандидатки у президенти. Більше того, Володимир Зеленський на останній пресконференції відзначав, що передасть цей план обом кандидатам у президенти, тобто хто б не прийшов у Білий дім, ця людина отримає необхідну інформацію вже зараз. З точки зору України, це найкраща стратегія.
2. Чого хоче домогтися Володимир Зеленський такими кроками?
Очевидно, що президент і його команда докладають зусиль, щоб з нового року та людина, яка стане наймогутнішою у світі, була гарно проінформована про українські плани та бачення закінчення цієї війни. Оскільки США підтримують Україну зброєю, фінансами та іншими видами допомоги, Вашингтон повинен чітко розуміти наші цілі та бачення подальших місяців або років для формування власної стратегії.
Зважаючи на хід курської операції, необхідно скористатися її успіхами, адже в очах американців ми утримуємо ініціативу і можемо пропонувати своє бачення із позиції сили. Звісно, до січня 2025 року все ще неодноразово зміниться, але тут грає важливу роль одне із правил дипломатії: якщо не придумаєш ти, придумають за тебе. І зовсім не факт, що нам це сподобається.
3. Та чи вдасться на Вашу думку переконати нинішню адміністрацію президента США у відкритті дозволу на удари ракетами в глиб рф? Як на це питання впливають майбутні вибори?
Наразі радники Дж.Байдена на регулярній основі переконують, що дозвіл на завдання ударів вглиб РФ тільки призведе до ескалації (потенційно - ядерної), а от військової користі для України це нібито не принесе. Більше того, США вважають, що їх обмежений арсенал наявної зброї не дозволяє передавати Україні більше тих же ATACMS.
Чи зміниться це до початку виборів? Прогнозування - справа дуже невдячна, особливо, коли йдеться про повномасштабну війну. Хто міг у липні спрогнозувати курську операцію? Адміністрація Байдена сумнозвісно відома тим, що постійно приймає запізнілі рішення, як це було із F-16, ATACMS та багато чим іншим. Чи буде так цього разу - важко сказати.
Більшість американців не цікавляться зовнішньою політикою, але виборці різко негативно ставляться до кандидатів, які говорять про більшу залученість США в іноземні конфлікти. З точки зору рейтингів, Дж.Байдену (а рейтинг К.Гарріс залежить від його рішень на посаді президента) не вигідно «вдаватись до ескалації», оскільки незрозуміло, якою буде реакція РФ. Якщо Кремль відреагує новими погрозами щодо ядерної війни, виборці можуть сприйняти це негативно. Якщо ж переконання України, що конкретний список знищених цілей вглиб території РФ допоможе Києву вести війну та не призведе до "ескалації", будуть достатніми, то Байден може на це піти. Водночас, наразі цей варіант вважається малоімовірним.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!