Україна напрацьовує рішення для безпечного повернення дітей з урахуванням їхніх найкращих інтересів
Евакуйовані діти мають повертатися в сімейні форми виховання

Уряд за поданням Міністерства соціальної політики вніс зміни до порядку тимчасової евакуації
На початку повномасштабної війни частині інтернатних закладів довелося евакуюватися в більш безпечні регіони України або за кордон. Разом з урядами країн, які прийняли дітей, а також міжнародними дитячими організаціями, Україна напрацьовує рішення для безпечного повернення дітей з урахуванням їхніх найкращих інтересів. Зокрема, Кабмін за поданням Міністерства соціальної політики вніс зміни до порядку тимчасової евакуації (Постанова КМУ № 546 від 01.06.2023).
Відтепер на рівні нормативно-правового акту закріплено, що повернення дітей повинно відбуватися в сімейні форми виховання (прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів/піклувальників), родини усиновлювачів та патронатні родини; повернення в заклади — лише у виключних випадках; приймати дітей можуть лише громади, які мають “помірний” та “задовільний” рівні ризику безпеки відповідно до методики МОН.
Окрім того, Мінсоцполітики активно працює над Стратегією демографічного розвитку на період до 2040 року.
Одним із ключових її аспектів є підтримка внутрішньо переміщених осіб, допомога в їхній адаптації до нових умов, а також збереження і покращення основних соціально-демографічних показників. Після доопрацювання за результатами консультацій проект Стратегії буде поданий на розгляд Уряду.
Детальніше про демографічні виклики розповіла у сюжеті телеканалу ICTV в ефірі Національного телемарафону перша заступниця Міністра соціальної політики Дарія Марчак.
Нагадаємо, понад 70% українців долучилися до волонтерства з початку повномасштабного вторгнення
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!