Альпійські луки України: чим помилуватися на полонинах
Як побачити альпійські та субальпійські луки Карпат – читайте у матеріалі

Альпійські луки України: чим помилуватися на полонинах
Панорамні види на гори, дивовижний аромат трав та квітів, відчуття абсолютної свободи – це і є Карпатські полонини. Краса Карпат розкривається поступово – від густого лісу до широких рівнин із густою травою та суворих краєвидів високогір'я. Усього за одну подорож до Карпат можна дослідити кілька висотних поясів з біосистемами, що притаманні для Альп, Анд, Кавказу та Гімалаїв.
Альпійський пояс Карпат
Коли середньорічна температура повітря близька до негативних значень, ураганні вітри змінюються зливами, а сніг не тане до травня, виживають найсильніші. У скупченнях каменів, розломах скель, під гострими уламками круч уперто ростуть квіти та трави.
Справжні альпійські луки – це рекламні картинки з життєрадісними коровами. Це безмовні пустки з кам'яним розсипом та унікальними рослинами, що здатні вижити всупереч усьому. Рослини альпійського поясу вкрай рідко розмножуються насінням; природа захистила високогірні ендеміки подвійним та потрійним набором хромосом, для появи нової рослини достатньо уламка стебла.
На залишках льодовикових порід Чорногірського гірського масиву Карпат та Свидовця росте ситник, осока, сеслерія блакитна, багаття, анемони, альпійські дзвіночки. Серед сірого каміння навесні землю вкриває строкатий килим ломикаменю з ніжними квітами коралових, рожевих, бузкових, білих відтінків. На неприступних північних кручах гори Близнюк та Ненеска сміливці знаходять шовкову косицю, або едельвейси.
Субальпійський пояс Карпат
Між альпійськими луками та лісами у підніжжя гір вирує життя на широких луках з різнотрав'ям. Це і є легендарні карпатські полонини – високогірні пасовища, що утворилися у місцях руху льодовиків та багатовікової вирубки лісу. Шар землі надто тонкий для коріння дерев, тут царство трав та квітів.
Субальпійський пояс Карпат унікальний: характерні для ландшафту Альп на висоті від 1000 метрів рослини тут можна побачити на перепаді висот 100-300 метрів. Щоб переконатись у цьому, достатньо побачити Долину нарцисів на Закарпатті. Більшість карпатських полонин розташовані на висотах від 800 до 1300 метрів над рівнем моря, можна дістатися пішки.
Тут дійсно красиво. На засніжених гірських схилах цвітуть бузкові крокуси. Яскраво-жовтим кольором заливає галявина гірська арніка. Конкурують між собою білі хмари королиці звичайної, пурпурно-фіолетова мітлиця, лілово-рожевий билинець комариний. Васильки, конюшина, чорниця – все це скарби карпатських субальпійських лук. У Карпатському біосферному заповіднику можна побачити цвітіння ендеміка – рододендрона східнокарпатського,
З весни до осені на полонинах чабани пасуть овець, заготовляють про запас будз і бринзу, збирають цілющі трави. Гуцульські легенди, музика, особливий ритм життя фактично сформований особливим кліматом, екосистемою та ритмом субальпійського поясу Карпат.
Як побачити альпійські та субальпійські луки Карпат
Туристична компанія "Відпочинок 365" створила гнучкий формат тижневих турів по системі "все включено": проживання на базі санаторно-туристичних комплексів 4* у Трускавці та Ворохті, харчування за системою "шведський стіл", трансфер до готелю від залізничних вокзалів Львова та Ворохти, анімація.
У вартість турів включено екскурсії, щодня на вибір кілька варіантів різного ступеня складності. У переліку екскурсії з відвідуванням різних полонин Чорногірського хребта та Сколівських Бескидів, сходження на гірські вершини, походи до таємничих гірських озер. Оцініть первозданну красу природи високогір'я Карпат, прогуляйтеся альпійськими та субальпійськими луками, поповніть енергетичний запас у місцях справжньої сили.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!