Держспоживслужба цифровізує простежуваність походження продукції
План допоможе посилити боротьбу з фальсифікатом

Держспоживслужба цифровізує простежуваність походження продукції/Фото: epravda
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту (Держпродспоживслужба) розробила план із цифровізації процесів відомства на найближчі роки, повідомив глава відомства Сергій Ткачук.
Деталі
Згідно з повідомленням Держпродспоживслужби, план допоможе посилити боротьбу з фальсифікатом за допомогою цифрової простежуваності походження продукції, а також мінімізує бюрократію під час отримання експортних дозвільних документів бізнесом.
Безпечна продукція у кошику споживача, відкриття ринку для українського виробника на міжнародній арені, захист під час пандемії СOVID-19, ліквідація наслідків атаки рф на Каховську ГЕС, якісне харчування дітей у школах. Це — робота кожного фахівця Держпродспоживслужби у кожному з регіонів країни, — процитувала пресслужба відомства його слова під час круглого столу з представниками уряду та громадських організацій.
Ткачук акцентував увагу на тому, що Держпродспоживслужба має намір трансформувати та цифровізувати державний орган, який відповідав би найкращим зразкам компетентних органів європейських країн та працював за принципом відстежування харчового ланцюга "від лану до столу".
Учасники круглого столу також обговорили: перспективи трансформації системи державного контролю у сфері ветеринарної медицини та сфері безпечності та якості харчових продуктів; сучасний стан та перспективи реалізації державної політики за напрямами державного контролю в рослинництві та реєстрації сільгосптехніки; реформування лабораторної мережі відомства та захист прав споживачів в умовах воєнного стану.
У Держспоживслужбі нагадали, що за 10 років своєї роботи відкрили 340 ринків для експорту української продукції тваринного та рослинного походження. Сьогодні продовжується робота з міжнародними партнерами щодо розширення збуту по різних товарних позиціях, серед яких – продукція птахівництва, жива велика та дрібна рогата худоба, яловичина та свинина, молоко та молочні продукти, мед, яблука, лохина та черешня, горох та квасоля, цибуля, пшеничне борошно, риба та рибопродукти, репродуктивний матеріал.
Нагадаємо, що Україна сформує перелік автобусних автостанцій: для чого це потрібно.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!