Слідкуйте за цим: 8 дій, як пошкоджують вашу пральну машину
Зверніться до цього списку перед тим, як знову прати білизну

8 дій, як пошкоджують вашу пральну машину / Фото: Pixabay
Пральна машина - найважчий прилад у вашому домі, і часто ми сприймаємо його як щось само собою зрозуміле. Ми завантажуємо брудну або мокру білизну, додаємо пральний порошок, вмикаємо її і звертаємо увагу лише тоді, коли вона не працює. Однак деякі з ваших звичок у пранні можуть скоротити термін служби пральної машин. Тому ми склали список шкідливих звичок і пояснили, як вони можуть зашкодити вашій техніці. Ось чого саме слід уникати під час наступного прання.
Залишаємо блискавки відкритими, а кишені повними
Якщо ви не хочете, щоб вас відвідав сервісний технік, вам слід вивернути кишені, застібнути блискавки та застебнути пряжки перед тим, як покласти одяг у пральну машину. Речі, залишені в кишенях і металевих застібках, можуть пошкодити ущільнювач дверцят, подряпати барабан, зламати лопаті крильчатки або застрягти в зливному насосі пральної машини.
Використання занадто великої кількості прального порошку та ополіскувача
Використання занадто великої кількості прального засобу може скоротити термін служби вашої пральної машини. Надлишок миючого засобу або ополіскувача залишає в пральній машині відкладення, які руйнують ущільнювачі та прокладки. Надлишок також затримує бруд, який є ідеальним середовищем для росту цвілі та грибка. Надмірне використання пральних засобів призводить до того, що одяг стає липким і менш чистим через повторне відкладення бруду.
Ніколи не чистити пральну машину
Коли ви востаннє чистили пральну машину? Незалежно від того, яка у вас пральна машина - з верхнім чи фронтальним завантаженням, її слід чистити щонайменше щомісяця, щоб позбутися від бруду та залишків пральних засобів. Якщо ви живете в жаркій, вологій місцевості або часто перете сильно забруднені речі, чистіть пральну машину двічі на місяць.
Ігнорування водопровідних ліній пральної машини
Ви уникнете катастрофи та попередите протікання, якщо приділите час перевірці шлангів водопроводу за пральною машиною щонайменше двічі на рік. Вода в шлангах постійно перебуває під тиском, якщо ви не перекриєте водопровідний кран. Тиск може спричинити розрив слабких місць, особливо в пластикових або гумових шлангах. Закрийте водяний кран, від'єднайте шланги та злийте воду у відро. Перевірте, чи немає тріщин, і змийте будь-яке сміття, щоб захистити систему водяного насоса в пральній машині.
Перевантаження приладів
Експерти застерігають від перевантаження пральної машини брудною білизною, оскільки вона залишає плями на двигуні, ременях і підшипниках.
Відсутність вентиляції
Під час роботи пральні машини тепло. Належна вентиляція з усіх боків приладів має важливе значення для запобігання перегріву двигунів.
Не вирівнюєте прилади за рівнем
Важливо переконатися, що транспортні болти зняті з нижньої частини пральної машини, а регульовані ніжки вирівняні. Це особливо важливо в підвалах і старих будинках з нерівною підлогою. Перевантаження пральної машини може спричинити дисбаланс у барабані, що призведе до надмірного зносу підшипників і мокрого безладу з неправильно віджатого одягу. Збалансовані пральні машини безпечніші, менш шумні та мають кращу продуктивність.
Закриття дверцят або кришки пральної машини
Усередині пральної машини тепло, волого і темно - ідеальне середовище для росту цвілі та грибка. Ви підживлюєте проблему щоразу, коли залишаєте мокру білизну в барабані або закриваєте кришку чи дверцята, коли барабан пральної машини ще вологий. Варто тримати дверцята або кришку відкритими після кожного циклу прання, поки надлишок вологи не випарується.
Нещодавно ми розповідали, чому не можна приймати душ з відкритою кришкою унітазу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!