9 звичок, які допомагають дожити до ста
Хочете жити довше? Дотримуйтесь цих порад

9 звичок, які допомагають дожити до ста / Фото: Freepik
В ідеальному світі ми всі були б здорові та щасливі, щоб дожити до 100 років. Для деяких людей, яких зазвичай називають довгожителями, це реальність, часто завдяки низці життєвих звичок, які надають пріоритет здоровому харчуванню та активному способу життя. Це може здатися молодим людям неможливим, але майже кожна людина може допомогти збільшити тривалість і якість свого життя. Хоча гени відіграють певну роль у тому, як довго ми живемо, ми все ще можемо багато чого зробити, щоб зробити ці роки кращими.
Тож у чому секрет довгого, здорового та щасливого життя?
Пріоритетність якісного сну
Відпочинок є невід'ємною частиною здорового і щасливого старіння. Це одна з найважливіших складових довголіття, якщо не найважливіша. Розгляньте ефективні звички гігієни сну, такі як скорочення часу перед екраном, створення розслаблюючого нічного режиму та уникнення стресових дій у спальні, які допоможуть вам досягти тих цінних восьми годин сну щоночі.
Залишатися когнітивно активними
Когнітивна функція відіграє важливу роль у здоровому старінні, особливо коли мова йде про освіту. Вчені з'ясували, що здобуття додаткової освіти призводить до збільшення когнітивного резерву. Це здатність вашого мозку вирішувати проблеми, імпровізувати та знаходити альтернативні способи виконання завдань. Записатися на курси, приєднатися до клубу за місцем проживання або знайти нове хобі - це лише кілька прикладів того, як зберегти свої когнітивні навички та забезпечити здорове старіння. Ви ніколи не старі для того, щоб навчитися чомусь новому!
Регулярно медитуйте
Часто здається, що користь медитації безмежна, і це стосується також і збільшення тривалості життя. Медитація призводить до зниження стресу, що найкраще досягається після пробудження та/або безпосередньо перед сном, до того ж вона пов'язана з оптимальним сном.
Обмеження споживання алкоголю
З віком іноді доводиться прощатися зі своїми звичками до вечірок, але не дарма. Регулярне вживання більше трьох алкогольних напоїв на день може призвести до зменшення розміру мозку і викликати проблеми з пам'яттю і мисленням. Хоча це не означає, що ви не можете насолоджуватися келихом вина, усвідомлюйте, скільки і як часто ви п'єте. Крім того, усвідомлене вживання алкоголю може насправді допомогти вам насолоджуватися ним.
Носіння слухових апаратів за потреби
Вірте чи ні, але слухові апарати не просто посилюють звуки навколо вас. Коли за розмовами стає важко стежити, наш мозок втрачає важливу стимуляцію, що може збільшити ризик розвитку деменції. Хоча деяким людям дещо складно пристосуватися до слухових апаратів, дослідження показали, що вони можуть знизити ризик зниження когнітивних функцій.
Харчування здоровою їжею
Це може здатися очевидним, але дотримання здорової та поживної дієти має важливе значення для старіння. Доведено, що середземноморська дієта, яка наголошує на споживанні фруктів, овочів і цільного зерна, зміцнює здоров'я нашого мозку. Незалежно від того, якої дієти ви дотримуєтеся, з віком обов'язково їжте багато фруктів і овочів.
Регулярні фізичні вправи
Незалежно від того, скільки вам років, регулярні фізичні вправи повинні стати частиною вашого щотижневого розпорядку. Я рекомендую займатися спортом щонайменше 30 хвилин на день. Проявіть творчий підхід і знайдіть заняття, яке вам подобається - садівництво, піші прогулянки, гра в теніс або заняття йогою - це чудові варіанти.
Найкраще себе зарекомендували силові тренування, але ваш режим можна адаптувати під себе, незалежно від вашого віку чи поточної фізичної підготовки. Деяким літнім людям може бути легше займатися підняттям ваги, тренуваннями на еспандерах або просто щоденними прогулянками.
Лікування хронічних захворювань
Хоча вплив хронічних захворювань часто виходить з-під нашого контролю, регулярна перевірка цих станів може зробити більше, ніж ми думаємо. Ефективне управління цими станами допоможе нашій складній мережі кровоносних судин доставляти необхідний кисень і поживні речовини до клітин мозку.
Залишатися соціальним
Залишатися в суспільстві - ще одна звичка, яка не тільки робить нас щасливими, але й зберігає здоров'я. Дослідження показують, що спілкування з людьми допомагає зберегти гостроту розуму і знизити ризик розвитку деменції. Незалежно від того, чи вечеряєте ви з родиною щовечора, чи телефонуєте додому раз на тиждень, ці прості звички допомагають підтримувати нашу когнітивну функцію. Якщо ви надасте пріоритет правильним життєвим звичкам в молодості, ваш мозок і тіло будуть вдячні вам пізніше.
Нещодавно ми розповідали про 5 звичок, які допомагають мільйонерам бути багатими.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!