МОН запустило новий сервіс: як швидко та безпечно повідомити про булінг
У відомстві пояснили, хто лише знатиме про вашу заяву

Як повідомити про булінг у школі анонімно онлайн
МОН впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до вирішення проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. У відомстві підрахували, що понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у навчальних закладах, однак тільки половина повідомила про це батькам або вчителям. Діти бояться, що ситуація може погіршитися.
Булінг — не нове явище, але багато років наше суспільство ігнорувало його, применшуючи, не помічаючи вплив цькування в школах між дітьми або щодо дітей зі сторони працівників школи. Нам не вистачало розуміння того, що це таке, і як це у перспективі негативно, травматично може впливати на формування особистості. Кожен із нас повноцінно розвивається тільки тоді, коли відчуває себе фізично та психологічно у безпеці. За часів мого навчання в школі булінг також був, але ніхто не давав цьому чіткого визначення і не вживав дії щодо запобігання, — зазначила заступниця міністра освіти та науки України Євгенія Смірнова.
Отже, як безпечно та швидко повідомити про булінг онлайн:
- Зайдіть на сайт АІКОМ та натискайте кнопку "Повідомити про булінг".
- Реєструйтеся або увійдіть в уже наявний акаунт.
- Заповнюйте коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно чи зазначити свої дані.
- Натискайте кнопку "Продовжити" та підтверджуйте заяву.
- Ознайомтеся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.
Якщо цю заяву буде створювати сама дитина, то вона може не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати, тоді заява буде повністю анонімною або ж, навпаки, зазначити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розвʼязати конкретну ситуацію.
Якщо заяву створюють батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.
Хто дізнається про цю заяву?
Однокласники не дізнаються про заяву, її можуть бачити лише директор/-ка школи та представники поліції. Працівники школи та поліції будуть діяти лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби ім’я чи будь-яку іншу особисту інформацію ніхто не повідомлятиме іншим.
Що робити, якщо ви помітили булінг, але не є його жертвою?
У такому разі можна самостійно повідомити про те, що хтось зазнає булінгу в школі, та ознайомитися з матеріалами щодо реагування на булінг. Зробити це можна так само анонімно або зазначити своє ім’я.
Нагадаємо, нещодавно у спецзакладі на Львівщині вихователька жорстоко побила дитину.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!