ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В Україні 70% вважають себе православними, зокрема 6% УПЦ (МП), 7% греко-католиками, 12% атеїстами

Суспільство 12:43 - 15 жовтня 2024

Про це свідчать результати опитування КМІС

80% українців підтримують схвалення у вересні 2024 року закону про діяльність в Україні релігійних організацій

80% українців підтримують схвалення у вересні 2024 року закону про діяльність в Україні релігійних організацій

Більшість українців - 70% - вважають себе православними, при чому 56% відносять себе до Православної церкви України (ПЦУ), що становить 81% серед усіх православних жителів України, 6% - до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ (МП)), іще 7% не відносять себе до жодної з конкретних православних церков.

Деталі

Як свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 20 вересня до 3 жовтня, 7% опитаних відносять себе до Української греко-католицької церкви (УГКЦ). 12% опитаних назвали себе атеїстами, водночас до цього числа не входять ті, хто назвали себе агностиками і невіруючими.

Решту варіантів обирали не більше ніж 3% респондентів. Зокрема, згідно з опитуванням, в Україні 1% римо-католиків, 2% протестантів, 2% парафіян інших церков, а послідовників іудаїзму та ісламу суттєво менше ніж 1%. 4% опитаних обрали інші варіанти, а 3% вагалися з відповіддю.

...Порівняно з липнем 2022 року релігійна самоідентифікація майже не змінилася, - зазначається в результатах опитування.

У всіх макрорегіонах більшість вважають себе православними і в усіх регіонах більшість (50% на Заході, 63% у Центрі, 55% на Півдні та 50% на Сході) відносять до ПЦУ. При цьому із Заходу на Схід із 6% до 15% зростає частка тих, хто відносить себе до "просто православних" (тих, хто ідентифікує себе з УПЦ (МП), 5-8% незалежно від регіону). Водночас на Заході 20% ідентифікують себе як греко-католики, в інших регіонах їх не більше ніж 1%. Також на Заході, в Центрі та на Півдні лише 3-4% відносять себе до протестантів чи інших християнських церков, а на Сході цей показник - 11%.

Атеїстів найменше на Заході (7%) і Сході (11%), трохи більше - у Центрі (15%) і на Півдні (14%). Серед 18-29-річних атеїстів 20%, серед 30-69-річних - 10-11%, серед тих, кому більше ніж 70 років - 8%.

61% українців підтримує ідею, щоб в Україні існувала лише одна православна церква. Не підтримують це 16%, а 20% байдужі до цього питання. 55% опитаних і 78% тих, хто визначився, виступили за те, щоб ієрархи і священики УПЦ (МП) приєдналися до ПЦУ. При цьому більшість респондентів вважає, що таке приєднання можливе тільки для ієрархів і священиків УПЦ (МП), які не заплямували себе зв'язками з РФ.

На запитання, хто з ієрархів краще відповідає посаді глави єдиної православної церкви, 50% висловилися на підтримку предстоятеля ПЦУ Епіфанія, 6% - на підтримку глави УПЦ (МП) Онуфрія, 8% - за іншого ієрарха з України, 2% - за іншого ієрарха з-за кордону. Третина респондентів відповіла, що в них немає сформованої позиції або що їм байдуже.

80% українців підтримують схвалення у вересні 2024 року закону про діяльність в Україні релігійних організацій, що дозволяє за певних умов забороняти діяльність організацій, пов'язаних із РФ. Не підтримують - 16%, а ще 4% не визначилися зі своєю думкою. У всіх макрорегіонах переважна більшість українців підтримує ухвалений закон (від 71% на Сході до 83% на Заході).

Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю (CATI) серед 2 004 повнолітніх респондентів у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Формально, за звичайних обставин, статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, і 1,3% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни до неї додається певне систематичне відхилення, але отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

Опитування громадян: чи доб'ється Україна успіху у війні з рф за належної підтримки Заходу.

Джерело: kiis

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин