Електричні прилади, які продають в Україні, мають пройти оцінку відповідності технічним регламентам
Що має бути вказано на пакуванні або в супроводжуючих документах

Фото: pexels
Уявити собі домашній побут без електричних приладів неможливо. Ними користуються всі. Спеціалісти радять при покупці звернути увагу на те, що все електрообладнання, яке реалізується в України має попередньо пройти оцінку відповідності технічним регламентам.
Деталі
Зокрема, мова про такі технічні регламенти:
- Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1067;
- Технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1077;
- Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 139.
Якщо відповідність електрообладнання встановленим вимогам доведена, на електричне обладнання (етикетку (ярлик), пакування, супровідні документи, тощо) наносять знак відповідності технічним регламентам затвердженої форми.
Зазначеними регламентами передбачено, що на електрообладнанні його пакуванні або в документі, що супроводжує таке електрообладнання має бути нанесено:
- знак відповідності технічним регламентам;
- тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу його ідентифікувати;
- найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу виробника та імпортера;
- електрообладнання повинно супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.
Раніше ми писали про те, що меморандум із МВФ обмежує спецпенсії та розмір доплат до накопичувальної пенсії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!