ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Він існує: дослідники визначили ідеальний час для вечері

Суспільство 08:49 - 05 листопада 2024

Совам треба прислухатися

Він існує: дослідники визначили ідеальний час для вечері

Він існує: дослідники визначили ідеальний час для вечері / Фото: Pixabay

Після довгого робочого дня та доручень, планування вечері може бути нелегким завданням. Це особливо актуально, якщо ваш графік постійно змінюється. Як наслідок, ви можете виявити, що вечеряєте в різний час кожного дня - але чи має це значення? Далі ми пояснюємо, в який час найкраще вечеряти, і чи можна їсти занадто пізно (або рано).

Найкращий час для вечері

Загалом, ідеальний час для вечері - між 17:00 та 19:00. Якщо це не відповідає вашому графіку, ви повинні намагатися вечеряти приблизно за три години до сну. Це забезпечить належне травлення і знизить ризик рефлюксу.

Однак варто зазначити, що оптимальний час також залежить від розміру та складу їжі. Наприклад, їжа з високим вмістом жиру, така як подвійний бургер і велика картопля фрі, може перетравлюватися протягом шести годин або довше. Це може підвищити рівень шлункової кислоти, що призводить до тиску на шлунок і стравохід, потенційно викликаючи рефлюкс і порушуючи вашу здатність спати.

Чи можна вечеряти занадто рано або занадто пізно?

Якщо врахувати вплив їжі на сон, то, безумовно, можна вечеряти занадто рано або занадто пізно. Якщо ви вечеряєте рано - наприклад, близько 15:00 - ви можете мати проблеми із засинанням, бо будете дуже голодні. У такому випадку вам варто з'їсти легкий перекус, бажано такий, що містить збалансовану суміш вуглеводів, білків і трохи жирів. Вуглеводи тут особливо важливі, оскільки вони стимулюють вивільнення серотоніну, який є попередником мелатоніну.

І навпаки, якщо ви занадто довго чекаєте на вечерю, у вас також можуть виникнути проблеми зі сном. Це тому, що частини тіла, які зазвичай перетравлюють їжу, роблять перерву під час сну. Але якщо ми їмо перед сном, ми не даємо нашому організму достатньо часу для належного перетравлення їжі. Своєю чергою, організм намагається спати й перетравлювати їжу одночасно, що ускладнює комфортне дрімання.

Але що робити, якщо ви працюєте до пізньої ночі? У такому випадку спробуйте стабільно їсти на початку дня. В іншому випадку до обіду ви будете голодні, що створить спокусу з'їсти занадто багато або зробити менш поживний вибір за вечерею. Щоб запобігти цьому, зосередьтеся на повноцінному харчуванні з білками, жирами та клітковиною на початку дня. Ви також можете з'їсти ситні полуденні перекуси, наприклад, яблука з арахісовим маслом, щоб протриматися до вечері.

Чи варто вечеряти в один і той же час щодня?

Організм добре ставиться до рутини, тому наявність типового вікна для вечері піде на користь вашому циркадному ритму (тобто внутрішньому годиннику організму). Насправді їжа є одним з головних сигналів навколишнього середовища, які синхронізують годинник організму, згідно з журналом Frontiers in Nutrition. Це має вирішальне значення для загального стану здоров'я, оскільки розбалансування внутрішнього годинника може порушити метаболічні процеси, збільшуючи ризик метаболічних розладів, таких як діабет і серцеві захворювання.

Якщо вам важко вечеряти за регулярним графіком, є кілька речей, які можна зробити, щоб полегшити цей процес. Почніть з того, що включіть у свій розпорядок дня приготування їжі, щоб щовечора мати під рукою готову їжу. Це також позбавить вас необхідності приймати рішення під час вечері, тому вам не доведеться думати про збір інгредієнтів і приготування їжі.

Нещодавно ми розповідали про найкращі пози для сну, які допоможуть розв'язати ваші проблеми здоров'ям.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин