ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Як прати та доглядати за виробами з вовни, щоб вони слугували все життя

Суспільство 12:59 - 05 листопада 2024

Не дайте вовняним речам сісти або зіпсуватися, дотримуючись цих простих кроків

Як прати та доглядати за виробами з вовни, щоб вони слугували все життя

Як прати та доглядати за виробами з вовни, щоб вони слугували все життя / Фото: Pixabay

Вовна є одним з найбільш універсальних і надійних волокон для комфорту в будь-яку пору року. З овечих волокон виготовляють нитки, які можна ткати або в'язати, і вони доступні від м'яких, майже прозорих до надміцних волокон для килимів. Більшість виробів з неструктурованої вовни можна легко прати вручну або в пральній машині, але завжди перевіряйте етикетку на предмет наявності інструкцій по догляду. Читайте далі, щоб дізнатися, як правильно чистити та доглядати за вовняним одягом.

Міркування перед початком роботи

Неструктуровані ткані та трикотажні вироби з вовни можна прати в домашніх умовах. Структуровані піджаки та пальта слід віднести до професійної хімчистки. Хоча шерсть можна прати, підкладка і внутрішні компоненти можуть деформуватися під впливом води, тому краще довірити цю роботу професіоналу.

Що вам знадобиться

  • Раковина або пральна машина
  • Мило для прання вовни
  • Сітчастий мішок для прання
  • Товсті, поглинаючі рушники

Як прати вовну вручну

Крок 1: Попередньо обробіть плями

Перевірте виріб на наявність плям або сильно забруднених ділянок, наприклад, навколо комірів і манжет. Нанесіть невелику кількість засобу для прання вовни на забруднену ділянку пальцями. Відкладіть річ убік і дозвольте милу почати руйнувати зв'язок між ґрунтом і вовняними волокнами.

Крок 2: Змішайте розчин для прання

У раковині або великій пластиковій ванні змішайте достатню кількість прохолодної води, щоб покрити виріб, і невелику кількість засобу для прання вовни. Дотримуйтесь інструкцій на етикетці засобу і розмішайте мило у воді, щоб рівномірно розподілити його.

При ручному пранні вовняних речей періть кожну річ окремо або тільки з однією подібною річчю. Це допоможе запобігти перенесенню барвника і забезпечить ретельне очищення кожного виробу.

Крок 3: Покладіть вовняний виріб

Занурте вовняний виріб у воду, переконавшись, що всі волокна просочилися. Залиште на 30 хвилин. Під час процесу замочування кілька разів обережно стисніть тканину, щоб звільнити її від бруду.

Крок 4: Добре прополощіть

Обережно витягніть виріб з мильної води, намагаючись не розтягнути волокна. Злийте воду з раковини і наповніть її прохолодною водою. Прополощіть виріб у воді; злийте воду і повторіть кроки, якщо вода все ще здається мильною. Обережно відіжміть зайву воду.

Крок 5: Висушіть виріб на повітрі

Покладіть виріб на товстий поглинаючий рушник і загорніть його в рушник, щоб видалити воду. Повторіть цю процедуру з другим сухим рушником, якщо виріб все ще залишається надмірно вологим. Перекладіть шерсть на плоску сітчасту сушарку або сухий рушник, розгладьте і надайте їй форму, щоб вона висохла на повітрі. Тримайте подалі від джерел тепла або прямих сонячних променів. Час сушіння може становити до 24 годин.

Як прати вовну в пральній машині

  1. Попередньо обробіть плями і сильно забруднені ділянки засобом для прання вовни.
  2. Покладіть кожну річ у сітчастий мішок для білизни, щоб захистити її від стирання. Не перевантажуйте пральну машину і обов'язково періть разом речі тільки схожих кольорів.
  3. Використовуйте прохолодну воду та делікатний або щадний режим прання. Переконайтеся, що віджимання встановлено на найнижчу швидкість.
  4. Засипайте засіб для прання вовни безпосередньо в барабан пральної машини. Якщо у вас є автоматичний дозатор миючого засобу, переконайтеся, що в ньому немає звичайного миючого засобу або він вимкнений.
  5. Коли цикл завершиться, вийміть мішок з пральної машини. Покладіть виріб на чистий рушник і скрутіть його, щоб видалити зайву воду.
  6. Перекладіть виріб на сушарку або сухий рушник і розкладіть його рівно, щоб він висох на повітрі.

Більше порад, як подовжити термін служби вовняних речей і зберегти їхній найкращий вигляд

  • Якщо у вас є відповідні вовняні аксесуари або светр, що складається з двох частин, завжди періть обидві частини одночасно, щоб зберегти колір і зносостійкість.
  • Використовуйте щітку для одягу з м'якою щетиною, щоб видаляти пил і бруд з важких вовняних пальт і піджаків між хімчистками.
  • Дайте вовняним виробам відпочити між кожним носінням, щоб волокна висохли від вологи тіла і повернулися до своєї первісної форми.
  • Не періть занадто часто. Одягайте під вовняні светри футболки, які можна прати, щоб поглинати бруд.
  • Невеликі розриви або дірки в швах ремонтуйте якомога швидше, щоб запобігти подальшому пошкодженню.
  • Якщо вовна стає зморшкуватою, використовуйте відпарювач для одягу на повільному вогні, щоб допомогти волокнам розслабитися. Якщо ви змушені використовувати праску, завжди використовуйте низький вогонь і притискаючу тканину, щоб запобігти появі блиску на шерсті.
  • Складайте і ніколи не вішайте в'язані вироби з вовни, щоб запобігти розтягуванню. Зберігайте їх у горизонтальному положенні.
  • Відлякуйте шкідників, таких як моль, додаючи пакетики з кедровою стружкою або лавандою при зберіганні вовняних речей.

Нещодавно ми розповідали про 8 речей, яких слід позбутися перед Різдвом.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин