Просто приємний релакс: чи правда маски для обличчя корисні для шкіри?
Дерматологи висловлюють свою думку щодо популярної категорії догляду за шкірою

Просто приємний релакс: чи правда маски для обличчя корисні для шкіри? / Фото: Freepik
Маски для обличчя - незмінний атрибут б'юті-індустрії. Їх старанно рекламують творці засобів по догляду за шкірою, наносять під час польоту для боротьби з сухим повітрям у салоні літака, а також наносять перед великими подіями, сподіваючись отримати сяючий, готовий до селфі колір обличчя. Але чи справді маски з тканини щось роблять, чи вся ця метушня не має сенсу?
Що таке тканинні маски?
Тканинні маски - це тонкі засоби для догляду за обличчям, які просочені сироваткою. Зазвичай вони виготовляються з тонкого бавовняного або паперового матеріалу, хоча ви можете знайти їх у різновидах з біоцелюлози, гідрогелю та колагену.
Часто до складу листових масок входять зволожуючі та живильні компоненти, але деякі з них містять такі інгредієнти, як ніацинамід для освітлення, активоване вугілля для очищення тощо.
Призначені для одноразового використання, листові маски зазвичай наносять на чисту шкіру, повторюючи контури обличчя, і залишають на 15-30 хвилин, щоб шкіра встигла ввібрати інгредієнти. Деякі люди люблять додавати інші процедури для посилення ефекту, наприклад, ролик для обличчя, інструмент гуа-ша або охолоджуючі кульки з льодом. Згодом ви знімаєте їх і продовжуєте свою процедуру догляду за шкірою.
Чи працюють маски?
Так, листові маски ефективні, якщо продукт є якісним і використовується за призначенням. Листові маски можуть забезпечити зволоження, покращити текстуру шкіри, освітлити колір обличчя, заспокоїти, і навіть лікувати запальні захворювання, такі як акне, серед іншого.
Вони пропонують більш тривалий період часу для того, щоб інгредієнти сиділи на шкірі і проникали в неї, порівняно з нанесенням сироватки пальцями з пляшечки. Вони також усувають можливе забруднення від пальців або рук, які не є чистими.
Маски є гарним доповненням до базової процедури догляду за шкірою, але їх не слід розглядати як заміну зволожувальному крему та іншим необхідним засобам.
Як вибрати найкращі маски для обличчя
Хоча листові маски дійсно працюють, майте на увазі, що не всі вони однаково ефективні. Важливо уважно ознайомитися зі складом, щоб переконатися, що ви живите свою шкіру.
Якщо ви не купуєте листові маски в медичному кабінеті або у відомого виробника, вони можуть викликати проблеми зі шкірою, оскільки в кращому випадку не шкодять, але й не приносять жодної користі.
Наприклад, деякі маски містять суміш інгредієнтів, які можуть викликати подразнення або запалення, деякі використовують супернизькоякісні інгредієнти та/або мінімальну кількість активних речовин, штучні ароматизатори, хімікати, барвники та інші наповнювачі. Використання якісних продуктів, які часто коштують трохи дорожче, ніж дешеві варіанти по 1 долару за упаковку, гарантує, що ви отримаєте якісне лікування.
Що стосується матеріалу, шукайте біоцелюлозу, яка є гіпоалергенною і сумісною зі шкірою. Зазвичай вона найкраще прилягає до контурів шкіри. Бавовна - хороше натуральне волокно, але може не дуже добре прилягати до шкіри або бути вибіленою, що може викликати подразнення.
Колагенові маски справді надають шкірі сяючого або зволоженого вигляду після використання, але слід стримати свої очікування, оскільки вони насправді не сприяють збільшенню вироблення колагену і не доставляють колаген до шкіри.
Поради, як отримати максимум користі від маски для обличчя
Окрім того, що ви купуєте якісний продукт, ось кілька способів, як ви дійсно можете максимізувати користь від маски для обличчя.
- Дотримуйтесь інструкцій: дотримуйтесь інструкцій на упаковці і не залишайте маску довше рекомендованого часу.
- Покладіть її в холодильник: якщо зберігати маску в холодильнику перед використанням, це може заспокоїти подразнену шкіру. Холодна тканина також може допомогти зменшити набряк або припухлість обличчя.
- Зверху нанесіть засіб для догляду за обличчям: використовуйте валик для обличчя або інструмент гуа-ша, який може допомогти стимулювати кровообіг і сприяти притоку лімфи.
- Спочатку використовуйте м'який ексфоліант: перед нанесенням маски можна використовувати м'який ексфоліант, який може полегшити поглинання активних інгредієнтів, що містяться в листовій масці.
- Використовуйте кожну краплю: після зняття маски ви можете масажними рухами втерти залишки сироватки в шкіру і приступити до наступних етапів догляду за нею.
Нещодавно ми розповідали, як часто треба мити волосся.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!