Всесвітній день рециклінгу: чому вторинна переробка стає ключовою екотенденцією у світі
Щороку природні ресурси планети зменшуються зі швидкістю 1–2%

Всесвітній день вторинної переробки / Фото: freepik
Сьогодні, 15 листопада, у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу — день, який привертає увагу до важливості вторинної переробки відходів. Історія цього дня бере початок у 1994 році в Техасі, коли вперше було організовано масштабний екопарад із 2000 учасників. Згодом ідея отримала підтримку на національному рівні в США, ставши частиною глобального екологічного руху.
Деталі
За останні 30 років вторинна переробка стала стратегічним напрямком для багатьох країн, оскільки природні ресурси планети зменшуються зі швидкістю 1–2% щороку. Наприклад, Німеччина вже досягла рівня рециклінгу побутових відходів у 67%. Переробка не лише зберігає ресурси, але й допомагає знизити вартість продукції. Так, 60 кг переробленої макулатури рятують одне дерево від вирубки, а використання склобою при виготовленні тонни скла дозволяє економити 600 кг піску та до 40% енергії.
В Україні також починають впроваджувати системи сортування та повторного використання відходів. У Національному плані управління відходами визначено амбітні цілі: до 2033 року досягти рівня рециклінгу будівельних і побутових матеріалів у 70% та забезпечити 45% переробки упаковки. Але зміни починаються з кожного з нас — навіть маленькі кроки такі, як сортування сміття, можуть зробити суттєвий внесок у захист довкілля.
Святкуймо Всесвітній день рециклінгу не лише словами, а й діями, створюючи чистіше майбутнє для планети!
Також ми писали, що 14 кримінальних проваджень щодо шкоди природі від війни рф кваліфіковано як екоцид.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!